Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM Yükleme

Samsung’un giriş seviye cihazları arasında yer alan Samsung Galaxy Trend Plus, rakiplerine karşı güçlü bir donanıma sahipti. Samsung Galaxy Trend Plus’ın DLNA özelliği, aynı kablosuz ağda olan ve bu teknolojiye sahip bir TV’ye telefon ekranınızı yansıtmanızı sağlıyordu. Ayrıca Samsung Galaxy Trend Plus’ın 4 GB dahili hafızası var fakat bu alan microSD card desteği ile 64 GB’a kadar genişletilebiliyordu. Bu yazımızda Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme adımlarını ele aldık. Siz de göstereceğimiz adımları uygulayarak cihazınızın orijinal Android sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Gerekli dosyalar

Odin’i indirmek için buraya tıklayın.

Cihazınıza ait olan orijinal ROM’u buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM Yükleme

İlk olarak size vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden Odin programını indirin.

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

İndirmiş olduğunuz Odin programının kurulum işlemlerini gerçekleştirdikten sonra USB hata ayıklama modunu açma kısmına geçin.

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

USB hata ayıklama modunu etkinleştirmek için Ayarlarda Geliştirilmiş Seçenekler’in gözükmesi gerek. Bunun için ise öncelikle Ayarlara girin ve Cihaz hakkında kısmındaki Yapım numarasına sürekli basın. Bu sayede ”Artık bir geliştiricisiniz” uyarısı geldiğinde Ayarlar kısmına geri dönün ve Geliştirici Seçenekleri kısmına girerek USB hata ayıklama modunu aktif hale getirin.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

Sonrasında ise Samsung Galaxy Trend Plus’ı kapatın ve Ses kısma, Güç, Home tuşlarına aynı anda basarak Download mod’a geçişini sağlayın. Download mod ekranı geldiğinde ise bir kez Ses arttırma tuşuna basın ve USB kablo yardımıyla cihazı, bilgisayarınıza bağlayın.

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

Odin, Samsung Galaxy Trend Plus’ı algıladığı zaman, sol üst tarafta görmüş olduğunuz ID:COM yazısının altındaki kutunun rengi değişecektir.

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

Devamında ise sağ tarafta görmüş olduğunuz AP kısmına basarak .tar.md5 uzantılı ROM dosyanızı seçin. Son olarak Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için, Start butonuna basın.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Samsung Galaxy Trend Plus Stock ROM yükleme

Yükleme işlemi tamamlandığında sol üstte yeşil renkteki PASS! yazısını göreceksiniz. Konu ile ilgili sorularınız var ise forum sayfamızı ziyaret ederek uzmanlarımızdan 7/24 destek alabilirsiniz.