Kategoriler
Konular

Android İçin Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları

Android‘li akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz evrensel uzaktan kumanda uygulamaları ile karşınızdayız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımız esasında birçok cihazın görevini üstlenebiliyor. Bu noktada çok sayıda işlevi sayabilmemiz mümkün. Bunlardan birisi de her akıllı telefonda bulunmayan fakat bu özelliği taşıyan cihazları evrensel uzaktan kumanda olarak kullanma olanağı tanıyan IR Blaster. Bu bileşene sahip olan akıllı telefonunuzla başarılı bir uygulamayı kombine ettiğinizde evinizdeki akıllı televizyon, ev sinema sistemi, set-top box ya da klima gibi cihazları kontrol etme imkanına kavuşabilirsiniz. Dilerseniz şimdi Android uyumlu en başarılı evrensel uzaktan kumanda uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Android İçin Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları

ASmart Remote IR

Android Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları 1

ASmart Remote IR göze hoş gelen basit tasarımı ve doğal duruşuyla beğenimizi kazanan bir uygulama oldu. Üst kısımdaki menü aracılığıyla kontrol ettiğiniz cihazlar arasında hızlı şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Uygulamayı yükleyip ilk kez çalıştırdıktan sonra ADD butonuna dokunun ve yöneteceğiniz cihazın tipi, markası ve modelini seçin. Uygun kontroller ekranda belirecektir. Ücretsiz bir uygulama olsa da reklam içerdiğini belirtelim.

[appbox googleplay id=com.raon.aremotefreegalaxy]

Remote CT – Smart Remote

Android Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları 2

Remote CT uygulamasının arayüz ve fonksiyonlarının ASmart Remote IR’a oldukça benzediğini ifade etmemiz gerek. Bunun bir sebebi var; her iki uygulama da aynı geliştiricinin eseri fakat bu uygulamada reklam bulunmuyor. Kullanıcı arayüzünün daha düz ve simge / butonların daha küçük olduğu görülüyor. Görselliğin de daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

[appbox googleplay id=com.remotect.mobile]

IR Universal Remote

Android Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları 3

IR Blaster özellikli akıllı telefonunuzla başka cihazları kontrol edebilmeniz şüphesiz güzel bir şey fakat bunun için kullanacağınız uygulamayı özelleştirebilmek de çok hoş olmaz mıydı? IR Universal Remote uygulaması butonların renklerinden pozisyonuna dek hemen her şeyi düzenleyebilmenize olanak tanıyor. Arayüzünün ilgi çekici olduğunu söylemek zor fakat üstteki uygulamalara kıyasla daha fazla sayıda cihazı desteklemekte. Kişisel bilgisayarınızı da kontrol edebiliyorsunuz. IR Universal Remote’un Bluetooth desteği bulunduğunu da belirtelim.

[appbox googleplay id=com.freeirtv]

AnyMote – Smart Remote Control

Android Evrensel Uzaktan Kumanda Uygulamaları 4

AnyMote uygulaması bu kategorideki en başarılı arayüzlerden birisine ev sahipliği yapıyor. IR Universal Remote kadar özelleştirme olanağı olmasa da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Uygulamanın cihazları Wi-Fi üzerinden kontrol edebilme özelliği de var.

[appbox googleplay id=com.remotefairy4]