Kategoriler
Konular

En Yaygın LG G6 Sorunları ve Çözümleri

En Yaygın LG G6 Sorunları ve Çözümleri ile sizlerleyiz. LG’nin 2017 yılı amiral gemisi akıllı telefonu olan G6 firma tarafından sık sık güvenilir bir cihaz olarak tanımlanıyor. G6 her ne kadar başarılı bir cihaz olsa da tıpkı diğer Android telefonlar gibi sıfır sorunlu bir ürün olarak tanımlanması mümkün değil. Bu yazımızda en yaygın LG G6 sorunları ve bunları nasıl çözebileceğinize değineceğiz.

En Yaygın LG G6 Sorunları ve Çözümleri

Yetersiz Pil Ömrü

En Yaygın LG G6 Sorunları ve Çözümleri 1

LG G6 3300 mAh kapasiteli bir pile sahip olsa da bazı kullanıcıları pilin hızla tükendiğinden şikayet edebiliyor. Pil ömrünü artırmak için Settings menüsünden Battery saver modunu dilediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Bu modun cihazın pil seviyesi % 15 ya da % 5’e düştüğünde otomatik olarak devreye girmesini sağlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Settings – Battery & Power Saving – Battery Usage menüsüne giderek pili hızla tüketen uygulamaları tespit edebilir ve buna uygun şekilde önlem alabilirsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilir, her ne kadar çok sevilen bir özellik olsa da Always-on display‘i devre dışı bırakabilirsiniz.

Depolama Alanının Hızla Dolması

En Yaygın LG G6 Sorunları ve Çözümleri 2

G6’nın 32 ve 64 GB kapasiteli modelleri bulunmakta. Özellikle 32 GB kapasiteli modelde yetersiz boş depolama alanı sıkıntısı baş gösterebilir. Yapabileceğiniz ilk şey bir microSD kart edinmek. Fotoğraf, müzik ve videolarınızı hafıza kartına transfer edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Fotoğraflarınızı Google Photos uygulamasıyla bulut ortamına yedekleyebilir ve yedeklediğiniz fotoğrafları cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulama ve oynamadığınız oyunları silerek akıllı telefonda boş alan açabilirsiniz.

Wi-Fi, Bluetooth ve GPS Problemleri

Öncelikle Wi-Fi veya Bluetooth’u kapatın. Bir süre bekleyin ve tekrar etkinleştirin. Sorun çözülmüyorsa akıllı telefonu yeniden başlatmayı deneyin. Eğer Wi-Fi sorunu ısrarcı görünüyorsa bağlandığınız ağın üzerine uzun dokunun, Forget network seçeneğine dokunarak ağın unutulmasını sağlayın. Ağa tekrar dokunun ve kablosuz ağ şifresini girerek bağlantıyı tekrar kurun.

Bluetooth sorununu geride bırakamıyorsanız eşleştirdiğiniz cihazları kaldırın ve tekrar eşleştirme yapmayı deneyin. Son olarak Settings – Backup & reset – Network settings reset yolunu izleyip Reset settings butonuna dokunarak ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

LG G6’yı Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Bazen aklınıza gelen ve okuduğunuz tüm yöntemleri denemenize rağmen sonuç alamayabilirsiniz. Bu noktada akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz.

LG G6’yı fabrika ayarlarına döndürmek için Settings – Backup & reset – Factory data reset – Reset phone yolunu izleyebilirsiniz.

Çözemediğiniz sorunlar için forum sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.