Kategoriler
Rehberler

Lenovo Vibe P1 Stock ROM Yükleme

Lenovo’nun orta segment akıllı telefonları arasında yer alan Lenovo Vibe P1, kendi seviyesindekilere nazaran tam bir fiyat / performans ürünü olmayı başarmıştı. Lenovo Vibe P1’in 5000 mAh gücündeki bataryası ile hem priz arama derdiniz olmuyor, hem de başka bir telefona USB kablo sayesinde güç aktarımı yapabilmeniz mümkündü. Ayrıca Lenovo Vibe P1 parmak izi sensörü sayesinde güvenliğinizi ön planda tutmayı başarmıştı. Bu yazımızda Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme adımlarını ele aldık. Siz de göstereceğimiz adımları uygulayarak Lenovo Vibe P1’e orijinal Android sürümünü yükleyebilirsiniz.

Gerekli dosyalar

QFIL

Lenovo Vibe P1’inize uygun olan ROM dosyasını buraya tıklayarak bulabilir ve indirebilirsiniz.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM Yükleme

Başlangıç olarak size vermiş olduğumuz bağlantı üzerinden QFIL programını bilgisayarınıza indirin. İndirme işlemi bitince programı kurun ve USB hata ayıklamayı etkinleştirme işlemine geçin.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme

Bunun için Ayarlara girerek Telefon hakkında kısmından Yapım numarası seçeneğini bulun ve üst üste basınız. Bu sayede Geliştirici seçenekleri görünür halde geldi. Tekrar Ayarlara geri dönerek bu sefer Geliştirici seçeneklerine girin.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme

Şimdi ise Hata ayıklama kısmındaki USB hata ayıklamanın karşısındaki yuvarlak butonu sağa doğru sürükleyin. Ardından karşınıza çıkan ”USB hata ayıklamasına izin verilsin mi?” uyarısına ”Tamam” diyerek devam edin. Şimdi ise Lenovo Vibe P1’i kapatın. Ardından Ses yükseltme ve Güç tuşuna basarak Download moda girince USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme

Select Programmer kısmındaki Programmer Path‘ın karşısında bulunan Browse butonuna basarak klasörünüzden .mbn uzantılı dosyayı seçin. Daha sonra Select Build kısmındaki Search Path‘ın karşısında yer alan Browse butonuna basarak ROM dosyanızı seçerek, Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme işlemine devam edin.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme

 

Sonrasında sağ tarafta bulunan Load XML butonuna tıklayarak klasörlerinizdeki dosyalardan ilk rawprogram0.xml dosyasını sonraki pencerede ise patch0.xml dosyasını seçin. Son olarak ise Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için Download butonuna basın.

Lenovo Vibe P1 Stock ROM yükleme Yükleme işlemi bittiğinde Finish Download yazısını göreceksiniz. Konu ile ilgili geri bildirimde bulunmak isterseniz, forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimize bildirebilirsiniz.