Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iPhone: Instagram’da Paylaşım Gizlemek

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlardaki Instagram’da paylaşım gizlemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Instagram hesabınızda geçmişe dönük bir temizleme yapma gereği hissedebilirsiniz. Tabii bu noktada fotoğrafları silmek yerine gizleme / herkesin görmesini engelleme sizin için daha mantıklı olabilir. Kişisel hesaplar bu gereksinimi hissetmese de çeşitli kurumsal hesapları yönetenler için artık paylaşımda kalması gerekmeyen paylaşımların gizlenmesi ihtiyacı doğabilir. Instagram’a bu yıl içerisinde kazandırılan arşivleme özelliği tam olarak bunu sağlıyor. Arşive kaldırdığınız fotoğrafa / paylaşıma siz dilediğiniz zaman erişebiliyorsunuz ama bunlar hesap profilinizde belirmiyor. Dilerseniz Android ve iPhone‘daki Instagram’da paylaşım gizlemek için ne yapılması gerektiğine bakalım.

Android ve iPhone: Instagram’da Paylaşım Gizlemek

Öncelikle akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını çalıştırın ve profil sayfanızı görüntüleyin.

Android ve iPhone Instagram'da Paylaşım Gizlemek 1

Arşivlemek suretiyle profilinizden gizlemek istediğiniz bir fotoğrafa dokunun. Daha önce de belirttiğimiz gibi arşivlediğiniz içeriğe siz daha sonra dilediğiniz zaman erişebileceksiniz ama bu paylaşımları başkaları göremeyecektir.

Android ve iPhone Instagram'da Paylaşım Gizlemek 2a


İlgili fotoğrafın sağ üst kısmında yer alan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Karşınıza gelen menüde ilk sırada bulunan Archive seçeneğine dokunun.

Android ve iPhone Instagram'da Paylaşım Gizlemek 3

Bu işlemi gizlemek istediğiniz tüm fotoğraflar için uygulayın ve profilinizin temizlendiğini düşününceye kadar devam edin.

Android ve iPhone Instagram'da Paylaşım Gizlemek 4

Gizlediğiniz / arşivlediğiniz fotoğraflara erişmek için profil sayfanızda sağ üst kısımda bulunan saat simgeli butona dokunun. Arşivlediğiniz bir fotoğrafı daha sonra tekrar görünür kılmak isterseniz ilgili fotoğrafı görüntüleyin, sağ üstteki üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun ve karşınıza gelen menüdeki seçenek ile fotoğrafın tekrar paylaşımlarınız arasında belirmesini sağlayın.

Android ve iPhone Instagram'da Paylaşım Gizlemek 5