Kategoriler
Rehberler

iOS 11 Sonrası iPhone İle JPEG Fotoğraf Çekmek

Apple’ın yeniliklerinden bir diğeri iOS 11 ile birlikte çekilen fotoğrafların daha az yer kaplamasına olanak verecek yeni bir görsel format icat etmek oldu. Artık çekilen fotoğraflarda jpeg yerine heic gibi sıradışı bir uzantı var ve çoğu uygulama açmıyor, sosyal ağlar paylaşınca gösteremiyor…

iOS 11 Sonrası iPhone İle JPEG Fotoğraf Çekmek

Cihazda depolama alanı açısından sıkıntı yoksa ve yeni format yaygınlaşana kadar jpeg uzantılı fotoğraflar çekmek istiyorsanız ayarı kolayca değiştirebilirsiniz. Ayarı değiştirmek için ayarlar uygulamasını açın ve kamera satırına tıklayın. Alt sayfadaki formatlar satırına tıklayın.

screenshot.1506426360

Sonrasında gelen seçenek yüksek verim değil uyumluluk olmalı. Bunu seçerseniz tekrar JPEG uzantılı fotoğraflar çekmeye başlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

screenshot.1506426430

Yüksek verim modunda heif ve hevc formatlı çekimler yapılır ve daha az depolama alanı kullanılır ama destek veren platform daha az. Uyum modunda JPEG fotoğraf ve H.264 video çekilir. iOS 11 içindeki fotoğraf aktarım aracında JPEG dönüştürücüsü var yani bu şekilde çekilmiş fotoğraflar varsa dönüştürebilir.

Ayarlar uygulamasında fotoğraflar kısmında PC ya da Mac aktarımı seçeneğini otomatik olarak seçin. Böylece bilgisayara aktarılan iPhone fotoğrafları JPEG olarak dönüştürülüp gönderilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.