Kategoriler
Rehberler

Lenovo P90 Stock ROM Yükleme

Lenovo’nun iki yıl önce akıllı telefon pazarına çıkarttığı Lenovo P90, performans özellikleri ile gözleri üzerinde tutuyordu. Lenovo P90, 4000 mAh batarya gücü sayesinde oyun severlerin gözdesi haline gelmişti. Ayrıca Lenovo P90 32 GB’lık dahili hafızaya sahipti fakat micro SD kart desteği bulunmuyordu. Bu yazımızda Lenovo P90 Stock ROM yükleme adımlarını ele aldık. Siz de anlatacağımız adımları uygulayarak Lenovo P90’ın orijinal Android sürümünü yükleyebilirsiniz.

Gerekli dosyalar

Stock ROM dosyası

Lenovo P90 USB Sürücüleri

SP Flash Tool

Lenovo P90 Stock ROM Yükleme

Öncelikle size vermiş olduğumuz bağlantılardan, SP Flash Tool’u ve Lenovo P90 USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.

Lenovo P90 Stock ROM yükleme

Yüklemiş olduğunuz SP Flash Tool dosyalarının içerisindeki flash_tool yazan uygulamayı çalıştırın. Lenovo P90’ı bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.

Lenovo P90 Stock ROM yükleme

Bunun için Ayarlara girin ve Telefon hakkında kısmından Yapım numarası seçeneğini bularak ard arda basın. Bu sayede Geliştirici seçenekleri görünür halde gelecektir Şimdi ise Ayarlara geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu aktif hale getirin. Ardından Güç tuşuna basılı tutarak kapatın ve Lenovo P90’ı USB kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın.

Lenovo P90 Stock ROM yükleme

Programın sağ tarafındaki Scatter-loading seçeneğine basarak Stock ROM dosyanızı seçin. SP Flash Tool sizin için otomatik olarak ayarları yapacaktır.

Lenovo P90 Stock ROM yükleme

Son olaran Lenovo P90 Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için yukarıdaki Download simgesine basın.

Lenovo P90 Stock ROM yükleme

Yükleme işlemi tamamlandığında ekranınıza ”Download Ok” yazılı bir pencere gelecektir. Bunun anlamı ise başarılı olduğunuzu gösterir. Aklınıza takılan sorular var ise veya takıldığınız bir kısım olursa, forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.