Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime’da Ekran Görüntüsü Almak

Xiaomi Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime’da ekran görüntüsü almak için ne yapılması gerektiğine değineceğiz. Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki ekran görüntüsü alma özelliğinin ne kadar faydalı olduğu konusunda sanıyoruz herkes fikir birliği içerisindedir. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal ağlarda gördüğümüz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz. Bu özellik bizim gibi içerikler hazırlayan teknoloji editörlerinin işlerini de hayli kolaylaştırmakta. Yeni bir akıllı telefon satın alan kullanıcıların yaptıkları ilk şeylerden birisi doğal olarak cihazda ekran görüntüsünün nasıl alınabildiğini öğrenmek oluyor. Dilerseniz şimdi Xiaomi‘nin yeni akıllı telefon modelleri olan Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime’da ekran görüntüsü almak için izlenmesi gereken aşamalara bakalım.

Xiaomi Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime’da Ekran Görüntüsü Almak

Xiaomi Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime'da Ekran Görüntüsü Almak 1

  • Görüntüsünü elde etmek istediğiniz ekran / sayfa / içeriği açın.
  • Akıllı telefonun güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basın ve 1 – 2 saniye kadar basılı tutun. Ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alınmış oluyor, tuşları bırakabilirsiniz.
  • Yakaladığınız görüntüye bakmak için bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve ekran görüntüsü alma bildirimine dokunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir fotoğraf editörü uygulaması mevcutsa ekran görüntüsünü bu uygulama ile düzenleyebilir ya da düzenlemeden doğrudan arkadaşlarınızla sosyal medya / anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Xiaomi Redmi Note 5, 5A ve 5A Prime akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça kolay.