Kategoriler
Rehberler

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM Yükleme

Moto serisinin yeni üyesi olan Motorola Moto E4 Plus, beraberinde piyasaya sürüldüğü Moto E4’ten daha iyi bir performans sağlıyor. Motorola Moto E4 Plus, 5.5 inç ekran boyutuna sahip fakat tek elle kullanım modu ile daha rahat mesajlaşmanızı sağlıyor. Öte yandan çift SIM kart takılabilirliği sayesinde kendisinden başka bir telefona gerek duymamanızı sağlıyor. Bu yazımızda Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme adımlarını ele aldık. Siz de göstereceğimiz adımları izleyerek, Motorola Moto E4’e orijinal Android sürümünü yüklemeyi öğrenebilirsiniz.

Gerekli dosyalar

SP Flash Tool

Stock ROM dosyası

Motoroloa Moto USB Driver

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM Yükleme

İlk olarak size vermiş olduğumuz bağlantıdan SP Flash Tool programını ve USB sürücülerini bilgisayarınıza indirin.

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme

SP Flash Tool klasörünün içerisindeki flash_tool yazan dosyayı açarak programı çalıştırın. Motorola Moto E4 Plus’ı bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme

Bunun için Ayarlar kısmına girerek Telefon hakkında kısmından Derleme numarası yazan seçeneğe ard arda yedi kez basın. Bu sayede Ayarlar bölümünde Geliştirici seçenekleri görünür halde gelecektir. Ardından Geliştirici seçeneklerine girerek USB hata ayıklama modunu etkinleştirin. Devamında ise Motorola Moto E4 Plus’ı bilgisayarınıza bağlayın.

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme

SP Flash Tool ekranında sağ tarafta yer alan Scatter-loading yazılı butona basarak, Stock ROM dosyanızı seçin.

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme

Son olarak Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için yukarıda görmüş olduğunuz Download butonuna basın.

Motorola Moto E4 Plus Stock ROM yükleme

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ekranınıza yeşil tik simgesi olan bir pencere gelecektir. Konu ile ilgili takıldığınız yer olursa, forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.