Kategoriler
Rehberler

WhatsApp’ı iPhone’dan Android Telefona Taşımak

WhatsApp’ı iPhone’dan Android telefona taşımak için izlemeniz gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması konumunda. Sahip olduğunuz iPhone’dan Android işletim sistemli bir akıllı telefona geçiş yapacağınızda cihazınızdaki WhatsApp mesaj ve medya dosyalarını yeni akıllı telefonunuza transfer etmek isteyebilirsiniz. WhatsApp’ı iPhone’dan Android telefona taşımak için ele alacağımız aşamaları izlemeniz gerekmekte.

WhatsApp’ı iPhone’dan Android Telefona Taşımak

Öncelikle iTunes yazılımını kullanarak iPhone’unuzu yedekleyin ve yedeklemenin şifrelenmediğinden emin olun.

iPhone Backup Browser yazılımını bilgisayarınıza indirin ve çalıştırın. iTunes aracılığıyla aldığınız yedeği bu programda açın.

Bu aşamada biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Öncelikle simgesine tıklayın ve ChatStorage.sqlite dosyasını bir klasöre çıkarın. Bu dosya WhatsApp mesajlaşmalarınızı içermekte. Tabii WhatsApp’ın bir de medya ayağı var. Medya dosyalarının yedeği için net.whatsapp.WhatsApp grubunu bulun ve Library/Media altındaki her şeyi seçip çıkarın. Aşağıda yer alan ekran görüntülerini incelemenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

WhatsApp'ı iPhone'dan Android Telefona Taşımak 1

WhatsApp'ı iPhone'dan Android Telefona Taşımak 2

Dosyaları elde ettikten sonra Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Dosyaları akıllı telefona aktarın.

WazzapMigrator uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Uygulamanın ücretsiz versiyonu WhatsApp mesajlaşmalarınızı Android’de elde etmenizi sağlıyor; medya dosyaları içinse 2.99 USD karşılığında Pro versiyonunu satın almanız gerekiyor. WhatsApp yedeğinizin boyutuna göre işlem 2 saate kadar zaman alabilir ancak daha uzun sürmemesi gerek.

WhatsApp'ı iPhone'dan Android Telefona Taşımak 3

Uygulama veritabanını otomatik olarak algılayacak fakat medya dosyasını elle göstermenize ihtiyaç duyuyor.

WhatsApp'ı iPhone'dan Android Telefona Taşımak 4

Her şey yerine ulaştığında yürütme simgesine sahip olan butona dokunun ve uygulamanın mevcut dosyaları WhatsApp’ın Android versiyonunun okuyabileceği şekilde yapılandırmasını sağlayın.

Son olarak resmi WhatsApp uygulamasını yükleyebilir ve telefon numaranızla doğrulama yaparken yerel veriyi geri yükleyebilirsiniz.