Kategoriler
Rehberler

Android: Eski Telefonu Not Defterine Dönüştürün

Siz de sık biçimde telefon değiştiriyorsanız elinizde çok sayıda birikmiş ve artık eski nesil Android cihaz olabilir. Bunların işletim sistemleri güncellenmedikçe kullanmak içinizden gelmeyebilir. Peki bu durumda nasıl değerlendirebilirsiniz? Modern bir post-it misali not defterine dönüştürebilirsiniz.

Android: Eski Telefonu Not Defterine Dönüştürün

Chorr adlı ücretsiz uygulamayı kurup kullanarak eski nesil işe yaramaz Android cihazı not defterine dönüştürebilirsiniz. Android 4.1 ve üstü sürüme sahip olan cihazlara indirip kurulabiliyor. Program geliştiricisi doğrudan eski ve işe yaramaz cihazların değerlendirilmesine odaklanıyor ve bunu ifade ediyor.

Chorr
Chorr
Developer: Recursive Metonymy
Price: Free

Arzu ederseniz telefonu duvara yapıştırıp sürekli olarak şarj adaptöründe takılı bile bırakabilirsiniz. Minimal tasarıma öncelik veren uygulamada yazılan notları belirli bir mesafeden görüp okumak sorun olmaktan çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

screenshot.1506611951

Arzu ederseniz zaman değerlerini girip hatırlatıcı bildirim alabilir ve işlemleri öncelik sıralamasına dizebilirsiniz. Görev eklemek için sol altta görülen artı butonuna tıklayın ve sembol seçip grup atayın. Benzer işlemler aynı grup altında toplanınca bulmak kolaylaşacak.

Biten işlemleri silmek ve gün sonunda yapılan işlere göre skor vermek mümkün. Geçmiş sekmesine geçerek daha önceki başarımları görebilir ve bitmemiş işlemleri sıralayabilirsiniz. Chorr aynı zamanda sürekli tekrar eden (her cuma namaza gitmek gibi) işlemler girmenize de olanak veriyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.