Kategoriler
Rehberler

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM Yükleme

Lenovo Vibe K5 Plus’ın gümüş rengi ile tasarımının uyumunu gören ona bir daha bakıyor. Lenovo Vibe K5 Plus’ta bulunan LED bildirim ışığı, telefonunuz sessizde olsa bile bildirim geldiğinde ekrana bakarak haberdar olmanızı sağlıyor. Ayrıca Lenovo Vibe K5 Plus, çift SIM kart takılabilirliği ile diğer rakiplerinden bir adım önde duruyor. Bu yazımızda Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme işlemini ele aldık. Siz de göstereceğimiz adımları izleyerek, Lenovo Vibe K5 Plus’a orijinal Android sürümünü nasıl geri yükleyebileceğinizi görebilirsiniz.

Gerekli dosyalar

QFIL

USB Sürücüler

Lenovo Vibe K5 Plus’a uyumlu olan Stock ROM dosyasını buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM Yükleme

Öncelikle size vermiş olduğumuz bağlantıları kullanarak QFIL ve USB sürücüleri bilgisayarınıza yükleyin. Lenovo Vibe K5 Plus’ı bilgisayara bağlamak için USB hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme

Bunun için Ayarlara girerek Telefon hakkında bölümünden Yapım numarası seçeneğini bulun ve yedi kez üstüne tıklayın. Bu sayede Geliştirici seçenekleri, Ayarlar bölümünde görünür hale gelecektir. Ayarlara geri dönerek Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu etkinleştirin. Şimdi ise telefonu Güç tuşuna basılı tutarak kapatın ve Ses arttırma tuşuna basılı tutarak USB kabo ile bilgisayara bağlayın.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme

Program eğer Lenovo Vibe K5 Plus’ı algılar ise Select Port‘un ön tarafında görünecektir.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme

Bu kısımda ise Select Build Type bölümüne gelerek Flat Build‘i işaretleyin.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme

Ardından Programmer Path‘ın karşısındaki Browser butonuna basarak, klasör dosyalarınızdan prog_emmc_firehouse_8929.mbn dosyasını seçerek devam edin.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yüklemeŞimdi ise Load XML butonuna basarak ilk olarak rawprogram0.xml adlı dosyayı, sonrasında ise patch0.xml adlı dosyayı gösterin. Son olarak Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme işlemini başlatmak için sağ taraftaki Download butonuna tıklayın.

Lenovo Vibe K5 Plus Stock ROM yükleme

Yükleme işlemi başarıyla tamamlandığında ise Status kısmındaki Download Succeed ve Finish Download yazılarını göreceksiniz. Konu ile ilgili geri bildirimde bulunmak istiyorsanız, forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimize görüşlerinizi iletebilirsiniz.