Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da Beğeniler ve Retweet Bildirimlerini Kapatma

Şubat 2017 itibariyle 313 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış sosyal paylaşım platformu Twitter, geçtiğimiz her gün bünyesine yeni bir kullanıcı katmaya devam ediyor. Bu da haliyle hem Twitter gelirlerini hem de Twitter‘ın sosyal ağlar karşısındaki büyümesini etkiliyor.

Twitter'da alıntılanmış tweetlerden ibaret bir haber kaynağı nasıl ...

Her geçen gün gündem, ekonomi, teknoloji, spor ve politik konuların ayrı ayrı etiketlerle ve cümlelerle paylaşıldığı Twitter’da, beğeni ve paylaş (retweet) özelliği ile milyonlarca kullanıcı bu konu hakkında yazılan yazılara, paylaşılan fotoğraflara ve videolara etkileşimde bulunabiliyor.

Bu etkileşimler haliyle biz Twitter kullanıcılarını ister istemez etkiliyor. Örneğin Twitter’da takip ettiğiniz bir kullanıcının yaptığı retweet ve beğeni size bildirim olarak geliyor. Retweet ve yapılan beğenileri ana sayfanızda görebiliyorsunuz, bildirimlerle rahatsız edilmeye ne gerek var ki?

Twitter’da Beğeniler ve Retweet Bildirimlerini Kapatma

Bunun için yaptığınız paylaşıma gelen beğeni ve paylaşma etkileşimlerinin bildirimlerinden de vazgeçmeniz gerekiyor.

Twitter’da beğeniler ve retweet bildirimlerini kapatma için Twitter mobil uygulamasına giriş yapın. Daha sonra sol üst köşede bulunan profil resminizi tıklayın. Burada bulunan Ayarlar seçeneğine dokunun. Ayarlar ekranında bulunan seçeneklerden de Anlık Bildirimler‘e tıklayın.

Twitter'da Beğeniler ve Retweet Bildirimlerini Kapatma

Anlık Bildirimler’de bulunan Retweetler ve Beğeniler seçeneklerini sırasıyla tıklayın ve iki seçeneği de Kapalı duruma getirin.

Twitter'da Beğeniler ve Retweet Bildirimlerini Kapatma

Retweetler ve Beğeniler’i kapalı duruma getirdikten sonra ne kendinize gelen ne de takip ettiğiniz kişilerin başkalarının gönderilerinde yaptığı etkileşimleri bildirim olarak alırsınız. Şimdi, bildirim ekranınız çok daha temiz!