Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Renkli ve Göz Alıcı Duvar Kağıtları Uygulaması

Akıllı telefon dünyasında özelleştirme en çok akla gelen seçeneklerden biri ve yeni nesil işletim sistemlerine geçemeyenlerin en büyük yardımcısı. Böylece semboller ve görünüm değiştirilebiliyor ama elbette böyle bir niyetiniz olmasa bile cihaz görünümünden sıkıldıkça değişim yapabilirsiniz.

Kapak resmi

Android: Renkli ve Göz Alıcı Duvar Kağıtları Uygulaması

Android ve iOS kullanıcılarının duvar kağıdını değiştirmesi açısından bir sınırlama yok ama bu işlem can sıkıcı olabilir. Bu yüzden yardımcı olacak hazır uygulamalar var. Buna olanak veren uygulamalardan biri Wolpepper:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclectik.wolpepper&hl=tr

Ücretsiz olan bu uygulama, unsplash.com sunucularında yer alan ekran kağıtlarını doğrudan çekiyor ve duvar kağıdı ya da arka plan olarak kullanmanıza olanak veriyor. Sitede çok sayıda duvar kağıdı indirilmeyi bekliyor. Amatör fotoğrafçıların çektiği görüntüler topluluk üzerinden paylaşıma giriyor.

screenshot.1506690380

Uygulamayı indirip kurun ve çalıştırın. Açılışta fotoğraf ve medya dosyalarınıza erişim için izin isteyecek. Ardından ana ekranda dört sekme ile karşınıza çıkacak. Bunlar yeniler, koleksiyonlar, öne çıkarılanlar ve kategoriler.

screenshot.1506690461

Bir görseli beğenmek ya da indirmek için üzerine tıklayın. Bir görseli kullanabilmek için Unsplash hesabınızla oturum açmanız istenecek. İçeriği tarihe, popülerliğe ve rastgele olarak dizebilirsiniz. Herhangi birini kullanmak için detaylara girin.

screenshot.1506690566

İndirme, gri tonlama uygulama, beğenme, paylaşma ve duvar kağıdı olarak atama seçenekleri beliriyor. Daha altta hangi kamera ile hangi ayarlarda çekildiğini gösteren meta bilgisi okunabiliyor. Ekran kağıdı olarak kullanmadan önce kırpma yapabilirsiniz.

screenshot.1506690719

Ayarlar içinde oturum açma, hizalama filtresi, önizleme kalitesi, Muzei ortamında saklama, indirme formatı gibi ayarlar var. Seçenek verilmişse jpeg dışında raw olarak da indirilebiliyor. Premium sürümü alırsanız reklamlar kalkıyor ve sınırsız Muzei listesi oluşturulabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi