Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Instagram Arama Geçmişini Temizleme

Neredeyse Instagram’a her girdiğimizde sayfa ya da kişi aratıyoruz. Sürekli stalklamak ya da gönderilerine erişmek istiyoruz. Tabi haliyle tıpkı Google’da arama yaptığımızda Google Arama Geçmişi’ne aradıklarımız kaydedildiği gibi Instagram’da bulunan arama geçmişine de aratılan hesaplar kaydediliyor. Peki Instagram Arama Geçmişi’ni nasıl temizleyeceğiz?

Android ve iOS: Instagram Arama Geçmişini Temizleme

Instagram Arama Geçmişi’ni temizlemek için ilk olarak uygulamaya girin. Daha sonra profilinize girin ve sağ üst köşede bulunan alttaki fotoğrafta okla gösterdiğimiz simgeye tıklayın. Sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve Arama Geçmişini Sil‘e basın.

Instagram Arama Geçmişini Temizleme

Arama Geçmişini Sil‘e bastıktan sonra açılan izin penceresinde ”Evet, Eminim” seçeneğine basarak işlemi onaylayın.

Böylece Instagram’da yaptığınız aramaları kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Kişi ve sayfa aramalarının yanı sıra arattığınız konum ve etiketleri de arama geçmişinden silebilirsiniz. Arama geçmişini sildiğinizde arama yapacağınız ekranda sadece, Önerilenler kısmında bulunan kullanıcılar kaybolmaz.

Ayrıca hikayesini indirmek istediğiniz kişinin hikayesini burada bulunan yazımızı okuyarak basit bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.