Kategoriler
Rehberler

iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e Veri Aktarımı

iPhone’dan, Samsung Galaxy S8’e geçtiyseniz ve verilerinizi sorunsuz bir şekilde aktarmak istiyorsanız bunun iki yöntemi var. iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e veri aktarımı işlemini nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Siz de anlatacağımız adımları gözlemleyerek veri aktarımının nasıl olacağını öğrenebilirsiniz.

iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e Veri Aktarımı

Yöntem 1:

Öncelikle Samsung Smart Switch App uygulamasını hem iPhone’a, hem de Samsung Galaxy S8’e yükleyin.

IPhone'dan Samsung Galaxy S8'e Veri Aktarımı

Önce iPhone’dan uygulamayı başlatıp “iCloud’a aktar” düğmesine basın. Şunu da belirtelim ki aktarım işlemi için hızlı bir internet kullanmanızı tavsiye ederiz. Şimdi ise Samsung Galaxy S8’e yüklediğiniz Samsung Smart Switch uygulamasını açıp verilerinizi aynı iCloud hesabınızdan indiriniz.

Yöntem 2:

Eğer bir iCloud hesabınız yok ise ve internet kotanızı boşa kullanmak istemiyorsanız o zaman içeriği aktarmanın en kolay yolu, MobileTrans programını kullanmaktır. Bu program sayesinde masaüstü bilgisayarınızı kullanarak, iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e veri aktarımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MobileTrans uygulamasının en yeni sürümünü Windows veya Mac işletim sisteminize kurunuz. Sonra ise Samsung Galaxy S8 cihazını ve IPhone cihazınızı bilgisayara bağlayın. İsterseniz aynı Wi-Fi ağı üzerinden de aktarım yapabilirsiniz, fakat en sağlıklı aktarım USB yoluyla yapılan aktarımdır.

ıPhone'dan Samsung Galaxy S8'e veri aktarımı

 

Sonrada yukarıdaki görselde olan ‘Phone to Phone Transfer’ kısmına tıklayın ve sonraki sayfada, iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e aktarmak istediğiniz veri türlerini seçin. Şunu da belirtelim ki sol tarafta iPhone sağ tarafta ise Samsung Galaxy S8 olmasına dikkat edin, eğer farklı ise üstteki ‘Flip’ butonuna basınız.

IPhone'dan Samsung Galaxy S8'e veri aktarımı

Şimdi ise ‘Transfer Başlat’ düğmesine basın ve aktarım başlasın. Bu yazımızda iPhone’dan Samsung Galaxy S8’e veri aktarımı işlemini nasıl yapacağınızı gösterdik. Konu ile ilgili görüşlerinizi belirtmek için, forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.