Kategoriler
Haberler

Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Motorola Moto X Play Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Duruma bakılırsa Motorola firması Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi güncellemesini Moto X Play akıllı telefonu için dağıtmaya başladı. Amerika Birleşik Devletleri merkezli firma bu orta seviye akıllı telefonu için Android Nougat güncellemesini hazırlayacağını Haziran ayında duyurmuştu ancak güncellemenin yayınlanma tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşmamıştı.

Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi

Moto X Play Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi 1

Güncellemenin şu anda farklı ülkelerde ne zaman cihazlara ulaşmaya başlayacağı ile ilgili bir bilgimiz yok ama Moto X Play akıllı telefon kullanıcılarının en azından bir kısmı güncellemeden faydalanabilir hale geldi. Şu anda Brezilya’da yaşayan Moto X Play akıllı telefon kullanıcılarının bazılarının Android 7.1.1 Nougat güncellemesini indirebildiği belirtiliyor.

Güncelleme paketinde Google’ın Android işletim sistemli için her ay düzenli olarak yayınladığı güvenlik paketlerinden birisi de bulunmakta ancak hangisi olduğu net olarak bilinmiyor. Ağustos ya da Eylül ayı güvenlik yamalarını içerdiği tahmin ediliyor.

Moto X Play akıllı telefon iki yıl önce teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı. Bu nedenle Motorola’nın bu cihaz için artık büyük çapta bir Android güncellemesi yayınlaması beklenmiyor.

148 x 75 x 10.9 mm boyutlarında ve 169 gram ağırlığındaki Moto X Play akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Snapdragon 615 yongaseti, 2 GB RAM, 16 / 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, 21 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 MP selfie kamerası ve 3630 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var. Akıllı telefon kutusundan Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çıkıyordu.