Kategoriler
Haberler

Nokia 8 Android Oreo Güncellemesi Yayınlanma Tarihi

Nokia 8 Android Oreo güncellemesi yayınlanma tarihi belli oldu diyebiliriz. HMD firması Nokia 8 akıllı telefonu için Android 8.0 Oreo işletim sistemi güncellemesinin testlerinin sürdüğünü ve güncellemenin yakın zamanda yayınlanacağını açıklamıştı. Peki ne kadar yakın bir zamanda? Her şey planlandığı gibi giderse Nokia 8 akıllı telefon kullanıcıları Android Oreo güncellemesine bir aydan daha kısa bir sürede ulaşabilir.

Nokia 8 Android Oreo Güncellemesi Yayınlanma Tarihi

Nokia 8 Android Oreo Güncellemesi Yayınlanma Tarihi 1

Tayvan’da düzenlenen ve Nokia 8’in bu ülkede satışa sunulmasıyla ilgili olan bir basın etkinliğinde HMD yetkilileri Nokia 8 akıllı telefonun Ekim ayının başlarından itibaren Android Oreo güncellemesini almaya başlayacağını belirtti.

Nokia 8 şu anda bazı ülkelerde satın alınabilir durumda, cihazın bazı ülkelerde ise Ekim ayından itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor. Firmanın Ağustos ayında duyurulan Android 8.0 Oreo işletim sistemini Nokia 8’e bu dönemde sunabilecek olması özellikle diğer üreticilerin durumlarını düşündüğümüzde önemli bir başarı olarak nitelendirilebilir. HMD’nin bu performansı Nokia markasına olan güveni kullanıcılar nezdinde şüphesiz artıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Hatırlayacağınız gibi HMD, Android işletim sistemli mevcut tüm Nokia akıllı telefonların (3, 5, 6 ve 8) Android 8.0 Oreo güncellemesini alacağını daha önce duyurmuştu.

151.5 x 73.7 x 7.9 mm boyutlarında ve 160 gram ağırlığındaki Nokia 8’in 5.3 inç genişlikli IPS LCD ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihaza Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 835 yongaseti güç veriyor. 4 GB RAM, 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, arka yüzde çift 13 MP ana kamera, ön yüzde 13 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3090 mAh kapasiteli pil gibi detaylar içeriyor. Ürün kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkmakta.