Kategoriler
Haberler

OnePlus 5 Android Oreo Güncellemesi

OnePlus 5 Android Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Performans / fiyat oranı yüksek akıllı telefonlarıyla bilinen OnePlus firmasının akıllı telefon modellerinden OnePlus 3’ün Beta işletim sistemi yayınlanma kanalında yaklaşık dört hafta önce Android Oreo versiyonu belirmişti. Duruma bakılırsa bu cihazın devamı niteliğindeki OnePlus 5 modeli de yakın zamanda Oreo Beta güncellemelerini almaya başlayabilir. OnePlus 5 akıllı telefon popüler benchmark uygulamalarından GeekBench’te Android Oreo işletim sistemini çalıştırır şekilde listelendi.

OnePlus 5 Android Oreo Güncellemesi

OnePlus 5 Android Oreo Güncellemesi 1

Henüz resmi bir açıklama yapılmış ya da bilgi paylaşılmış değil. OnePlus 5 akıllı telefonun Beta kanalında hala Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonu dağıtılıyor. Android Oreo güncellemesi Beta kanalına giriş yapsa dahi final sürümün yayınlanması için zaman geçmesi gerektiği unutulmamalı. Firmanın Android Oreo güncellemesini geçen yıl yaptığı gibi yeni yıla giriş dönemlerinde yayınlaması olası.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

OnePlus, Android Nougat güncellemesini yayınlama konusunda elini hayli çabuk tutmuştu. İşletim sistemi versiyonunu içeren güncellemenin Beta’sı geçtiğimiz yıl Kasım ayında yayınlanmış ve final sürüm 1 Ocak’ta akıllı telefonlara dağıtılmaya başlanmıştı. OnePlus 3 akıllı telefon için yayınlanan Oreo güncellemesi yaklaşık 1 aydır Beta aşamasında.

154.2 x 74.1 x 7.3 mm boyutlarında ve 153 gram ağırlığındaki OnePlus 5’in 5.5 inç genişlikli AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Snapdragon 835 yongaseti, 6 GB / 8 GB RAM, 64 GB / 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde çift 16 MP kamera yapılandırması, ön yüzde 16 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3300 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler bulunmakta.