Kategoriler
Rehberler

iOS 11: App Store’da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak

iOS 11 kurulu Apple iPhone‘daki App Store’da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. App Store uygulama mağazası iOS 11 işletim sistemi güncellemesi ile birlikte yepyeni bir görünüme büründü. Artık oyunlar için ayrı bir sekme var ve Today bölümü altında o gün çok ilgi gören uygulama ile oyunlar listeleniyor. Featured bölümünde günün oyunu ve uygulaması olarak seçilen projeleri görebiliyorsunuz. Apple ne yazık ki bu çok sevilen özelliklere ek olarak bir de videoların otomatik olarak yürütülmesi özelliğini devreye almış durumda. Aynı mevzu son dönemde Facebook, LinkedIn, Google gibi firmalar tarafından da benimsenmişti. Apple, App Store’da geliştiricilere uygulama ve oyunları için kısa tanıtım videoları / trailer’lar ekleme imkanı sunuyor. iOS 11’de bu içerikler otomatik olarak yürütülmekte. iOS 11 yüklü iPhone‘daki App Store’da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak ise oldukça kolay.

iOS 11: App Store’da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak

Öncelikle Settings menüsüne gidin, aşağı doğru kaydırma yapın ve iTunes & App Store seçeneğine dokunun.

iOS 11 App Store'da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak 1

iTunes & App Stores ekranındaki Video Autoplay seçeneğine girin. Video Autoplay ekranında Off seçeneği ile otomatik video oynatımını devre dışı bırakabilir, Wi-Fi Only seçeneğini işaretleyerek videoların yalnızca Wi-Fi ağlarına bağlıyken oynatılmasını sağlayabilirsiniz.

iOS 11 App Store'da Otomatik Video Oynatımını Kapatmak 2

Otomatik olarak yürütülen videolara yalnızca uygulamaların yer aldığı sekmede rastlamıyorsunuz ancak bu bölümde karşılaşma ihtimali daha yüksek. Videolar diğer sekmelerde de mevcut ancak daha seyrek görülüyor.