Samsung Telefonlarda Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakmak

Samsung telefonlarda Bixby tuşunu devre dışı bırakmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung, Bixby aracı için yayınladığı güncelleme ile Galaxy S8 / S8+ ve Galaxy Note 8 akıllı telefon kullanıcılarına Bixby butonunu devre dışı bırakma olanağı sundu. Bu butonu devre dışı bırakınca tuşa basıldığında hiçbir şey çalışmıyor. Bixby tarzında bir hizmeti her kullanıcı benimseyip kullanmayı tercih etmeyeceği için bu tuşun kolayca kapatılabilecek olması sevindirici bir gelişme.

Peki Bixby tuşunu devre dışı bırakma seçeneği neden sunulmaya başlandı? Bunda Bixby tuşunun ses seviyesini değiştirme tuşlarının hemen altında konumlandırılması büyük rol oynamakta. Bixby tuşu konumu gereği yanlış basmalara oldukça müsait. Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8 gibi hayli büyük ekranlara ev sahipliği yapan akıllı telefon modellerinde Bixby tuşuna rahatlıkla istenmeden basılabilir.

Samsung Telefonlarda Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakmak

Bu yazıyı kaleme aldığımız dönemde Bixby'nin güncel versiyonu 2.0.03.3 idi. Siz de cihazınızdaki uygulamayı güncelleyin.

Bixby butonuna basın.

Güncelleme bildirimi karşınıza geliyorsa Update butonuna dokunun ve uygulamayı güncelleyin.

Bixby key anahtarına dokunarak Bixby tuşunu kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakmak 1

Gördüğünüz gibi işlem oldukça kolay ama güncelleme bildirimi alamayabilir ve uygulamada Bixby tuşunu kapatma seçeneğini karşınızda yukarıdaki gibi bulamayabilirsiniz. Bu durumda:

Bixby butonuna basın.

Sağ üst kısımdaki üç noktalı simgeye sahip olan butonu kullanın.

Settings'e girin.

Bixby key seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

Samsung Telefonlarda Bixby Tuşunu Devre Dışı Bırakmak 2

Don't open anything'i seçin.