Kategoriler
Rehberler

Sony Xperia X Root Atma

Sony Xperia Z serisinin sonlanması ile birlikte Sony Xperia X farklı renk seçenekleri ile baş gösterdi ve hiç şüphesiz yeşil altın rengi en fazla ilgi gören seçenek oldu. Sony’nin gelişmiş sensörleri ile donatmış olduğu Sony Xperia X’in harikalar yaratan kamerası, üstün kalitede pozlar yakalamanızı sağlıyor. Ayrıca Sony Xperia X’te bulunan PS4 Uzaktan oynatma özelliği sayesinde, televizyona bağlı kalmadan oyununuza devam ettiriyor. Bu yazımızda Sony Xperia X Root atma adımlarını ele aldık. Siz de anlatacağımız adımları uygulayarak, Sony Xperia X’e kolay bir şekilde yönetici yetkilerini verebilirsiniz.

Gerekli dosyalar

KingoRoot

Sony Xperia X Root Atma

Başlangıç olarak size vermiş olduğumuz bağlantıdan KingoRoot programını indirin.
Sony Xperia X Root Atma

KingoRoot programının kurulum işlemlerini tamamladıktan ve açtıktan sonra, Sony Xperia X’i bilgisayara bağlamanız gerek.

Sony Xperia X Root Atma

Bunun için ise USB hata modunun aktif olması lazım. Eğer USB hata ayıklama modunuz açık değil ise, Ayarlara girin ve Geliştirici seçenekleri kısmından USB hata ayıklama modunu etkinleştirin. Ardından USB kablo yardımıyla Sony Xperia X’i bilgisayara bağlayın.

Sony Xperia X Root Atma

Şimdi ise Sony Xperia X Root atma işlemini başlatmak için ROOT butonuna tıklayın.

Screenshot_14

Rootlama işlemi tamamlandığında ekranınıza ROOT SUCCEED diye bir yazı belirecektir. Sağ üstteki çarpıya basarak programı kapatın ve Sony Xperia X’i yeniden başlatın.

Sony Xperia X Root Atma

Uygulamalarınız arasında Superuser yok ise buraya tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Superuser sayesinde Root yetkilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sony Xperia X Root Atma

Sony Xperia X’in Rootlu olup olmadığını test etmek isterseniz, buraya tıklayarak Root Checker uygulamasını indirebilirsiniz.