Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy A7 Batarya Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonlarda sıklıkla yaşanılan sorunlardan bir tanesi de batarya sorunu. Aşırı şarj yiyen uygulamalar, açık renkli duvar kağıtları ve yan sanayi USB kablolarının kullanılması sonucunda yaşanan hızlı şarj tükenme sorununa bu yazımızda Samsung’un Galaxy A7 serisi için açıklık getiriyoruz.

Samsung Galaxy A7 Batarya Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy A7 batarya sorunu ve çözümü için ilk tavsiyemiz Google Play Store‘da bulunan ve kendi alanında başarılı bir uygulama olan Greenify’ı cihazınıza indirin. Greenify uygulaması tüm uygulamaları hazırda bekletme moduna geçirir ve şarjın yavaş tükenmesine yardımcı olur. Greenify uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

Samsung Galaxy A7 Batarya Sorunu ve Çözümü

Batarya sorunu ve çözümü için bir diğer tavsiyemiz ise Samsung Galaxy A7’nin parlaklık ayarlarını optimize etmek. Cihazdaki otomatik parlaklık özelliğini devre dışı bırakmanız da yine şarjın yavaş tükenmesini sağlar.

Samsung Galaxy A7 Batarya Sorunu ve Çözümü

Telefonunuzda GPS ayarları da oldukça pil tüketir. GPS konum servisleri, Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat gibi uygulamalar tarafından da kullanılıyor. GPS’i devre dışı bırakın.

Samsung Galaxy A7 Batarya Sorunu ve Çözümü

Cihazınızda şarjınızı hızlıca tüketecek uygulamaları kaldırın. Bu uygulamaların kontrolünü Ayarlar > Cihaz > Pil adımını izleyerek görüntüleyebilirsiniz. Uygulamaları da Ayarlar > Uygulamalar bölümünden kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçerek kaldırabilirsiniz.

Bir diğer işlem olarak da duvar kağıdınızın rengini daha kapalı bir renk olarak belirlemek. Ne kadar kapalı renk, şarj için o kadar iyi.

Aklınıza takılan tüm soruları bize forumumuz aracılığıyla iletebilirsiniz. Forumumuza erişmek için buraya tıklayın.