Kategoriler
Rehberler

Android: Sahte Konum Ayarlamak (Root’suz)

Root’suz Android‘li akıllı telefonlarda sahte konum ayarlamak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Konumlarını bir nedenden ötürü olmadıkları bir yerdeymiş gibi göstermek isteyen Android kullanıcılarının bunu yapabilmeleri için artık geliştirici olmaları gerekmiyor. Ortalama kullanıcılar, yalnızca Google Play uygulama mağazasından bir uygulama yükleyerek normalde faydalanamayacakları uygulamalara veya hizmetlere erişmek için sahte bir GPS konumu belirleyebiliyor. Sahte konum gönderme / gösterme olanağı sağlayan uygulamaların birçoğu Android’de root erişimine gereksinim duysa da Floater bunlardan birisi değil. Floater ile akıllı telefonunuza root atarak garantiyi sonlandırmadan sahte konum ayarlayabiliyorsunuz. Bunun için Developer Options / Geliştirici Seçenekleri menüsünü etkinleştirmeniz lazım.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Android: Sahte Konum Ayarlamak (Root’suz)

Öncelikle akıllı telefonunuzda Developer Options / Geliştirici Seçenekleri menüsünü aktive etmeniz lazım. Settings / Ayarlar menüsüne gidin ve About Phone / Telefon Hakkında seçeneğine dokunun. Buradaki Build number / Yapı numarası seçeneğine art arda 7 kez dokunun. Artık bir geliştirici olduğunuz uyarısını göreceksiniz ve Developer Options / Geliştirici Seçenekleri menüsü Settings / Ayarlar altında görünü hale gelecek.

Android Sahte Konum Ayarlamak (Root'suz) 1

Developer Options menüsüne gidin, Select mock location app‘e dokunun ve Floater‘ı seçin.

Android Sahte Konum Ayarlamak (Root'suz) 2

Şimdi Floater uygulamasını çalıştırabilirsiniz. Arayüzde harita karşınıza çıkacak, kendinizi oradaymış gibi göstermek istediğiniz konumu seçebilirsiniz. Doğrudan arayüzde navigasyon yapabileceğiniz gibi GPS koordinatlarını elle girebilmeniz de mümkün. Haritada yakınlaştırma / uzaklaştırma yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'dan Mac ve PC'ye nasıl kopyala yapıştır yapılır?

Android Sahte Konum Ayarlamak (Root'suz) 3

Uygulama işlevini başarıyla yerine getirebiliyor. Sahte konum işlevini sonlandırmak için sol alt kısımdaki duraklatma butonunu kullanabilirsiniz. Aracın widget formunda bir pencere şeklinde çalışması sevindirici.

Floater ile Pokemon GO gibi konum bazlı oyunlarda hile yapabilmeniz mümkün ancak bunun çeşitli riskleri olduğunu ve oyun hesabınızın engellenebileceğini unutmayın.

Fake GPS Location - Floater
Fake GPS Location - Floater