Kategoriler
Rehberler

Android: Samsung Galaxy Note 8 İle TV Bağlantısı

Samsung’un son nesil amiral gemisi ve phablet seçeneği Galaxy Note 8 sonunda satışta ve alıcıları tatlı bir heyecan sardı. Bu cihaza sahip olanlara TV’ye görüntü aktarmak için Samsung SmartTV almaları öneriliyor ama aslında şart değil ve diğer TV’lere de kablosuz aktarım yapabilirler.

Android: Samsung Galaxy Note 8 İle TV Bağlantısı

Telefonla birlikte gelen sisteme Screen Mirroring yani görüntü aynalama adı veriliyor. Bunu kullanarak ekrandaki görüntüyü SmartTV ile de görebilirsiniz ama herkesin böyle bir SmartTV’ye sahip olmadığı açık. Daha fazla seçeneğe sahip olabilmek adına Samsung imzalı SideSync uygulamasını indirin:

[appbox googleplay id=com.sec.android.sidesync30]

Ücretsiz uygulamayı indirip kurduktan sonra USB kablo ya da kablosuz yoldan Wi-Fi ile görüntü aktarabilirsiniz. Önerimiz kablosuz seçmeniz ki böylece aynı anda şarj takılı olabilsin ya da dosya aktarımı yapılabilsin. Samsung SmartTV sahibiyseniz cihazı açın ve aynı Wi-Fi ağa bağlanmalarına dikkat edin.

screenshot.1506949176

Ardından Samsung SmartTV kumandasına basıp giriş seçin ve ekran aynalama seçin. Galaxy Note 8 üzerinden hızlı ayar menüsünü aşağı çekin ve görüntü aynalama sembolüne tıklayın. Bulunan cihazlar gösterilince TV’nizi seçin ve bekleyin.

Miracast Dongle

Samsung SmartTV yoksa herhangi bir TV’ye aktarım için HDMI tip dongle almanız gerekiyor ama Miracast onaylı olmasına özen gösterin. TV’yi açın ve dongle’a güç verin. HDMI girişini seçinde dongle arabirimi gelecek. Note 8 ile tarayınca dongle adı gelecek ve seçince bağlantı kurulacak.

AllShare Cast hub adı verilen adaptörü TV’ye takarak da benzer sonuç alınabilir. AllShare Cast üzerinde ışık yanınca Note 8 hızlı ayar menüsünde görüntü aynalama seçin ve cihaz listesinde AllShare Cast seçip bağlantı gerçekleştirin. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.