Kategoriler
Rehberler

HTC Desire 830 Root Atma

HTC Desire 830, birçok teknoloji mağazasında ve operatör aracılığıyla uygun fiyatlarda satılmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra HTC Desire 830 çift renkli tasarımı ile şık bir görünüme sahipti. HTC Desire 830’un kullandığı Corning Gorilla Glass teknolojisi camı, çizilmelere ve çatlamalara karşı koruyor. Bu yazımızda HTC Desire 830 Root atma adımlarını ele aldık. Siz de anlatacağımız adımları izleyerek, HTC Desire 830’a nasıl Root atabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gerekli olan program

KingoRoot

HTC Desire 830 Root Atma

Öncelikle size vermiş olduğumuz bağlantıdan KingoRoot.apk dosyasını bilgisayarınıza indirin.

HTC Desire 830 Root Atma

Bilgisayara indirmiş olduğunuz KingoRoot.apk’yı telefonunuza atın ve kurulum işlemlerini gerçekleştirin.

HTC Desire 830 Root Atma

KingoRoot.apk’yı kurmak için HTC Desire 830’un bilinmeyen kaynaklarını aktif etmeniz gerekiyor. Bunun için ayarlara girin ve güvenlik kısmından bilinmeyen kaynakları etkinleştirin. Bu sayede APK dosyalarınızı yüklemeye izin vermiş olursunuz. KingoRoot’un kurulum işlemleri bittikten sonra programı açın.

HTC Desire 830 Root Atma

Şimdi ise ekranda gördüğünüz One Click Root butonuna basarak, HTC Desire 830 Root atma işlemini başlatabilirsiniz.

HTC Desire 830 Root Atma

Root işlemi biraz zaman alabilir fakat bunun sebebi Superuser gibi gerekli uygulamaları da sizin için yüklemesidir. Ayrıca Superuser uygulamasını kullanarak Root izinlerinizi kontrol edebilirsiniz.

HTC Desire 830 Root Atma

Rootlama işleminiz tamamlandığında, ekranınıza ROOT SUCCEEDED diye bir ekran gelecektir. Bunun ardından telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

HTC Desire 830 Root Atma HTC Desire 830’un Rootlu olup olmadığını kontrol etmek için buraya tıklayarak Root Checker uygulamasını indirebilirsiniz. Konu ile ilgili sorularınız var ise forum sayfamızı ziyaret ederek uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.