Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 dokunmatik ekran hassasiyeti sorunu ve sorunun çözümü için ne yapabileceğinizi ele alıyoruz. Samsung’un Galaxy S serisindeki amiral gemisi akıllı telefonu olan Galaxy S8 Mart ayında resmen duyurulmuş ve kısa bir süre sonra teknoloji mağazalarındaki yerini almıştı. Cihazın Galaxy S8 ve Galaxy S8+ isimli iki versiyonu var. Galaxy S8 5.8 inç, Galaxy S8+ ise 6.2 inç genişlikli AMOLED ekranla geliyor. Infinity Display adını taşıyan bu ekranlar önceki yıllarda görmediğimiz şekilde 18.5:9 en boy oranına sahip.

Her iki akıllı telefon da etkileyici bir görüntüleme deneyimi sunsa da bazı kullanıcılar Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonunda dokunmatik ekran hassasiyeti sorunu yaşadıklarını ifade ediyor. Ekranda dokunmanın algılanması için çok zorlamak gerekebiliyor, bildirim çubuğunu aşağı çekmede zorluk yaşanabiliyor ya da ekranın aniden tepkisizleştiği görülebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Samsung Galaxy S8 Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S8 Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Sorunu ve Çözümü 1

Duruma bakılırsa Galaxy S8 temperli cam veya şeffaf plastik türü bir ekran koruyucusu ile kullanıldığında dokunmatik ekranla ilgili sorunlar ortaya çıkabiliyor. Samsung ekran koruyucuları üretmediğinden, kullanıcılar üçüncü parti ekran koruyucuları veya temperli cam satın alıyor. Ekran koruyucuların çoğunda sadece kenarlarda yapışkanlar olduğundan ve Samsung Galaxy S8’de kavisli bir ekran bulunduğundan bu koruyucular ekrana tam olarak uymuyor. Ekran koruyucu uyumlu görünmesine rağmen, durum böyle değil. Bununla birlikte, her kullanıcının ekran koruyucusu ile ilgili sorunlarla karşılaşacağını söylemiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Akıllı telefonda dokunmatik ekran hassasiyeti sorunu yaşıyorsanız ve bir ekran koruyucu kaplaması yaptıysanız bundan kurtulmanızı ve kapaklı bir kılıf edinmenizi önereceğiz.

Tabii bundan önce cihazın ayarlarında küçük bir değişiklik yaparak bu sorunu giderebilmeniz mümkün olabilir. Ana ekran butonu için dokunmatik hassasiyeti artırabilirsiniz. Settings – Display – Navigation Bar yolunu izleyin ve Home button sensitivity seçeneğine dokunun. Buradan most sensitive‘i seçin. Dokunmatik performansını kontrol edin.

Sorun çözülmezse ekran koruyucusundan kurtulmanın zamanının geldiğini tahmin ediyoruz. Temperli camı sizin temizlemenizi önermiyoruz. Temperli bir camı çıkarmak zor ve bu işlem eğitimsiz bir elle denendiğinde yaralanmaya neden olabileceği için bu işlemde profesyonellerden yardım istemenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?