Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp’ta Belge ve Döküman Depolamak

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta belge ve döküman depolamak için kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. WhatsApp şüphesiz fantastik bir anlık mesajlaşma uygulaması. Yalnızca mesaj gönderme olanağı sunmakla kalmıyor; uygulama ile aynı zamanda sesli ve görüntülü görüşmeler de gerçekleştirebiliyorsunuz. En önemli avantajlarından birisi yenilikçi ve kullanımı kolay bir arayüze ev sahipliği yapması. WhatsApp’tan çeşitli şekillerde yararlanabilmeniz de mümkün. Örneğin WhatsApp’ı önemli dosyalar, notlar, taranmış dökümanları saklamak / depolamak için de kullanabiliyorsunuz. Tabii bu, WhatsApp bünyesinde doğrudan sunulan bir özellik değil fakat biz mevcut koşullardan WhatsApp’ta belge ve döküman depolamak için nasıl faydalanabileceğinize değineceğiz.

WhatsApp’ta Belge ve Döküman Depolamak

WhatsApp'ta Belge ve Döküman Depolamak 1

Mevcut durumda akıllı telefonunda WhatsApp yüklü olmayan ender kullanıcılardan birisi değilseniz WhatsApp’taki arkadaşlarınızla kolayca dosya paylaşabileceğinizi biliyorsunuz demektir. WhatsApp’ta kişisel dosyaları saklamak ve bu dosyalara kolayca ulaşabilmek için işte bu özellikten yararlanacağız.

WhatsApp'ta Belge ve Döküman Depolamak 2

Öncelikle bir grup oluşturmanız lazım. Muhtemelen daha önce çeşitli amaçlarla çok defa grup oluşturmuşsunuzdur. Uygulamayı çalıştırın, arayüzde sağ üst kısımda bulunan menü simgesine dokunun ve New Group butonunu kullanın. Grup adı ve diğer bilgileri girin. Listenizden herhangi bir arkadaşınızı gruba katılımcı olarak dahil edin.

WhatsApp'ta Belge ve Döküman Depolamak 3

Gruba dahil ettiğiniz arkadaş / yakınınızı gruptan çıkarın. Artık oluşturduğunuz gruptaki tek katılımcı sizsiniz. Saklamak ve kolayca ulaşmak istediğiniz belge, döküman ve dosyaları bu gruba paylaşıp gönderin. Bu grupta paylaştığınız dosyalara hem akıllı telefonunuzdan hem de WhatsApp Web hizmetiyle kişisel bilgisayarınızdan kolayca erişebileceksiniz. Önerimiz her ihtimale karşı ilgili dosyaları başka bir bulut depolama servisine de yedeklemeniz yönünde olacak.