Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Android Wear Yüklü Saat Kurulumu ve Ayarları

Teknolojik cihazlar arasına eklenmiş kapsamlı ve kullanışlı bir cihaz olan akıllı saatler başta biraz karmaşık gelebilir ve ufak dokunmatik ekrandan ötürü kontrol etmek zor olabilir. Kurulum, ince ayar ve kullanımla ilgili ipuçlarını sizler için bir araya getirdik.

Android Wear Yüklü Saat Kurulumu ve Ayarları

Bu dosya konusunda Android Wear için en yeni sürüm olan Android Wear 2.0 yüklü bir cihaz kullandığınızı varsayıyoruz. Hala Android Wear 1.5 kullanıyorsanız ve güncellenmediyse farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Telefonla Eşleştirme

screenshot.1507454598

Akıllı saatinizi ilk açtığınızda hoşgeldin ekranı eşliğinde dil seçmeniz ve kod kullanarak telefonla bağlantı yapmanız istenecek. Telefonda Bluetooth açıksa Android Wear uygulamasını ücretsiz indirip kurun ve kodu kullanarak eşleştirin.

Wear OS by Google
Wear OS by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Eşleştirmeden sonra telefonunuzdaki yazılıma güncelleme gelebilir ve kurabilir. Telefonunuzda güvenilir cihaz gibi bildirimler gelirse onay verin. Artık saatinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Saat Kadranı Değiştirmek

screenshot.1507456012

Akıllı saat alanların yaptığı ilk ayarlardan biri kadran değiştirmek çünkü zevkler tartışılmaz. Bunun için parmağı sağa ya da sola çekin. Beliren menü sayesinde ayarlar butonuna basıp değiştirebilirsiniz. Bazı kadranlarda ek ayarlar olabiliyor ve bu alttaki dişli sembolüyle düzenlenebiliyor. Yeni kadranlar Google Play üzerinden indirilebilir ve eklenebilir.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Basit Kısayollar

screenshot.1507456135

Saati kullanırken soldaki tam kadran gelir ve batarya, tarih gibi ek bilgiler gelir. Bekleme modunda ekran kararı ve güç koruma başlar, sadece saat gösterilir. Kısa süre tıklarsanız tam kadran geri gelir.

screenshot.1507456225

Alttan yukarı sürükleyince bildirimler görünür.

screenshot.1507456246

Üstten alta sürükleyince sık kullanılan ayarlar açılır.

screenshot.1507456272

Ana butona basınca uygulamalar çekmecesi açılır. Klavye ile Swype gibi kaydırma şeklinde kolayca girdi yapabilir ya da sesli komut girebilirsiniz.

screenshot.1507456357

İsterseniz bilek kısayollarını kullanarak ekranın otomatik aydınlanmasını seçebilirsiniz.

screenshot.1507456428

Saatte yer alan ayarlar menüsü dışında telefona kurduğunuz Android Wear uygulamasıyla belirli ayarlar yapabilirsiniz. Bildirim engelleme, takvim ayarları, sessizleştirme, asistan ayarları burada. Seçili saate özel ek ayarlar da görülebilir.

screenshot.1507456520

Aynı zamanda saatteki batarya kullanımını görmek de mümkün. Başta karmaşık gelebilir ama zamanla alışacaksınız.