Kategoriler
Konular

Android’de Kameradan Verim Almayı Sağlayan Uygulamalar

Düşük aydınlatmalı ortamlarda fotoğraf çekmek son derece zor ve görüntü kalitesi düşüyor. Selfie çekmek istersen ön kamerayı kullanınca daha da kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Çözüm bulmak için değişik uygulamalar deneyebilirsiniz. Yaratıcı çekimler yapmanıza olanak verecekleri de ortada.

Android’de Kameradan Verim Almayı Sağlayan Uygulamalar

Amacınız ne olursa olsun akıllı telefonun kamerasını kullanarak daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Open Camera

screenshot.1507986477

Fotoğraf çekimlerinde ciddi olmak istiyorsanız sıkıştırmalı JPEG değil, ham RAW formatlı çekim yapmalısınız. Buna izin veren Open Camera uygulaması çoğu modern Android cihazla çekime yapabiliyor. Ücretsiz ve kullanımı kolay. Düzenlemek isterseniz Snapseed gibi bir editör gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
Open Camera
Open Camera
Developer: Unknown
Price: Free

A Better Camera

screenshot.1507986597

HDR yani geniş dinamik aralıklı fotoğraflarda renkler daha keskin ve zıtlık yüksek. Buna izin verecek biçimde birkaç farklı çekim yapıp birleştirip daha iyi sonuç elde eden uygulamalardan biri ve çok sayıda çekim modu var.

A Better Camera
A Better Camera
Developer: Almalence
Price: Free

Motion Stills

screenshot.1507986697

Animasyonlu GIF’ler elde etmek kolaylaşıyor. Bunun için videolarınızı kullanabilirsiniz. Birkaç saniyelik kısa videolar çekin ve bunları dönüştürüp kolayca paylaşın.

Motion Stills
Motion Stills
Developer: Research at Google
Price: Free

Alfred

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

screenshot.1507986889

Evde güvenlik söz konusu olunca eski akıllı telefonun kamerasına bağlanıp uzaktan görüntü elde edebilirsiniz. Ücretsiz uygulama başarılı ve ilgi görüyor.

Selfie Master

screenshot.1507986966

Aydınlatması düşük yerlerde selfie konusunda yardımcı olan uygulama ücretsiz. Artısı bastığınız anda ön ekranı beyaz ve parlak yaparak yüzünüzün daha aydınlık görünmesine destek oluyor.

Selfie Master
Selfie Master
Developer: fitbook.gr
Price: Free

Framelapse

Uzun süreli çekimleri aralıklı fotoğraflar çekerek timelapse videolara dönüştürme imkanı veren uygulama sayesinde eşsiz videolara imza atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da Yakınlık Sensörü'nün çalışmaması ve çözümü
Framelapse: Timelapse Camera
Framelapse: Timelapse Camera
Developer: Neximo Labs
Price: Free

Panorama 360 Camera

screenshot.1507987205

Çok geniş açılı çekimler bile alanı içine almayabilir. 360 derece çekimin artısı VR sanal gözlükler için uygun tam kapsamlı fotoğraflar çekmenize olanak vermesi.

AfterFocuscreenshot.1507987312

Adından anlaşılabileceği gibi Bokeh efekti katmak için sonradan odak noktasını değiştirme ve diğer kısımları bulanıklaştırma imkanı veriyor.

AfterFocus
AfterFocus
Developer: Unknown
Price: Free

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.