Kategoriler
Konular

Android’de Kameradan Verim Almayı Sağlayan Uygulamalar

Düşük aydınlatmalı ortamlarda fotoğraf çekmek son derece zor ve görüntü kalitesi düşüyor. Selfie çekmek istersen ön kamerayı kullanınca daha da kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Çözüm bulmak için değişik uygulamalar deneyebilirsiniz. Yaratıcı çekimler yapmanıza olanak verecekleri de ortada.

Android’de Kameradan Verim Almayı Sağlayan Uygulamalar

Amacınız ne olursa olsun akıllı telefonun kamerasını kullanarak daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Open Camera

screenshot.1507986477

Fotoğraf çekimlerinde ciddi olmak istiyorsanız sıkıştırmalı JPEG değil, ham RAW formatlı çekim yapmalısınız. Buna izin veren Open Camera uygulaması çoğu modern Android cihazla çekime yapabiliyor. Ücretsiz ve kullanımı kolay. Düzenlemek isterseniz Snapseed gibi bir editör gerekecek.

[appbox googleplay id=net.sourceforge.opencamera]

A Better Camera

screenshot.1507986597

HDR yani geniş dinamik aralıklı fotoğraflarda renkler daha keskin ve zıtlık yüksek. Buna izin verecek biçimde birkaç farklı çekim yapıp birleştirip daha iyi sonuç elde eden uygulamalardan biri ve çok sayıda çekim modu var.

[appbox googleplay id=com.almalence.opencam]

Motion Stills

screenshot.1507986697

Animasyonlu GIF’ler elde etmek kolaylaşıyor. Bunun için videolarınızı kullanabilirsiniz. Birkaç saniyelik kısa videolar çekin ve bunları dönüştürüp kolayca paylaşın.

[appbox googleplay id=com.google.android.apps.motionstills]

Alfred

screenshot.1507986889

Evde güvenlik söz konusu olunca eski akıllı telefonun kamerasına bağlanıp uzaktan görüntü elde edebilirsiniz. Ücretsiz uygulama başarılı ve ilgi görüyor.

[appbox googleplay id=com.ivuu]

Selfie Master

screenshot.1507986966

Aydınlatması düşük yerlerde selfie konusunda yardımcı olan uygulama ücretsiz. Artısı bastığınız anda ön ekranı beyaz ve parlak yaparak yüzünüzün daha aydınlık görünmesine destek oluyor.

[appbox googleplay id=com.dreamon.SelfieMaster]

Framelapse

Uzun süreli çekimleri aralıklı fotoğraflar çekerek timelapse videolara dönüştürme imkanı veren uygulama sayesinde eşsiz videolara imza atabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.Nishant.Singh.DroidTimelapse]

Panorama 360 Camera

screenshot.1507987205

Çok geniş açılı çekimler bile alanı içine almayabilir. 360 derece çekimin artısı VR sanal gözlükler için uygun tam kapsamlı fotoğraflar çekmenize olanak vermesi.

[appbox googleplay id=com.vtcreator.android360]

AfterFocuscreenshot.1507987312

Adından anlaşılabileceği gibi Bokeh efekti katmak için sonradan odak noktasını değiştirme ve diğer kısımları bulanıklaştırma imkanı veriyor.

[appbox googleplay id=com.motionone.afterfocus]

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.