iPhone: iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak / Kapatmak

REKLAMLAR

Apple iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak / Kapatmak için izlemesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple üretimi akıllı telefon veya tabletinde iOS 11 güncellemesi sonrasında birçok kullanıcı otomatik ekran parlaklığı ayarını açmak veya kapatmak istediklerinde ilgili seçeneğin Settings menüsü altındaki Display & Brightness seçeneğinde olmadığını gördü. Çünkü Apple otomatik parlaklık seçeneğini iOS 11 ile yeniden konumlandırmış durumda. Bildiğiniz gibi otomatik parlaklık etkinleştirildiğinde ekran parlaklığı bulunulan ortamın aydınlatmasına bağlı olarak otomatik olarak ayarlanıyor. Bu ayar iPhone'da varsayılan olarak etkin durumda olsa da çeşitli sebeplerle otomatik parlaklığı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Apple iPhone kullanıcıları iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak / Kapatmak için aşağıda ele aldığımız aşamaları takip edebilir.

iPhone: iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak / Kapatmak

Öncelikle iPhone veya iPad'de Settings menüsüne erişin.

General seçeneğine dokunun.

iPhone iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak Kapatmak 1

REKLAMLAR

General menüsü altındaki Accessibility'e girin.

Buradan Display Accommodations seçeneğine dokunun.

iPhone iOS 11'de Otomatik Parlaklığı Açmak Kapatmak 2

Burada Auto-Brightness seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Otomatik parlaklık özelliğini etkinleştirmek için bu anahtarı yeşil renge büründürebilir, özelliği devre dışı bırakmak içinse bu anahtarı kapatarak beyaz renge bürünmesini sağlayabilirsiniz.

REKLAMLAR

Akıllı telefon veya tabletinizde otomatik ekran parlaklık ayarını kapatmanız pil ömrünü olumsuz etkileyebilir. Otomatik parlaklık özellikle gün içerisinde iç ve dış ortamlar arasında sıklıkla yer değiştiren kullanıcılar için önemli. Ortam aydınlatmasının güçlü olduğu dış ortamlarda ekran parlaklığı otomatik olarak artırılacak ve ofis gibi kapalı ortamlarda ekran parlaklığı otomatik olarak azaltılacaktır, bu da pil ömrüne belli oranda katkı sağlamakta. Ekranın sürekli olarak yüksek parlaklık seviyelerinde çalışması pilin hızla tükenmesine neden olacaktır.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...