Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamaları Kurmadan Denemek

Google, Play mağaza ortamına çok sayıda anında kullanılabilir Instant App eklemeyi başardı. Bunun anlamı artık cihaza kurulum bile yapmadan bazı uygulamaları deneyip kullanabiliyor olmanız. Tek yapmanız gereken Hemen Dene butonunu bulmak ve desteklenen uygulamaları çalıştırmak.

Android: Uygulamaları Kurmadan Denemek

Google I/O 2016 sırasında duyurulan anında çalışan uygulamalar şu ana kadar sadece ilgili siteleri bulup onlardan gelen seçeneğe tıklama yoluyla gerçekleşiyordu. Sistem iyileştirildi ve Google Play mağaza da benzer biçimde deneme imkanı sunar hale getirildi. Şu anda destek verilen anında uygulamalar listesinde yer alanlar Skyscanner, Red Bull, BuzzFeed, The New Yoek Times Crossword. Maalesef tüm uygulamaları, tüm ülkelerde ve her cihazda kullanmak mümkün olmuyor.

screenshot.1508583513

Eğer erişim imkanı elde edemiyorsanız deneme yapabileceğiniz uygulamaları görmek için bu adrese girebilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3002d0f_instantapps_featuredapps

Deneme şansı bulamıyorsanız zaten pek de bir eksik denemez çünkü destek veren uygulama sayısı az. Google, anında uygulama desteğini artık tüm geliştiricilerin kullanımına açtı ve zaman içinde destek veren uygulamaların sayısı artıyor olacak. Deneme yapıp beğendiklerinizi kolayca kurmak işinizi kolaylaştırıyor olacak. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.