Kategoriler
Rehberler

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. LG’nin 2017 yılındaki amiral gemisi akıllı telefonlarından V30 tıpkı G6 modeli gibi önceki nesil cihazlara kıyasla önemli farklılıklar içermekte. V30’u satın aldıysanız ve cihazda navigasyon çubuğunu özelleştirmek istiyorsanız sunulan seçeneklerle önemli düzenlemeler yapabilmeniz mümkün. Navigasyon çubuğunun rengini değiştirme, navigasyon butonlarının yerlerini düzenleme ve navigasyon çubuğunu gizleme olanakları var.

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek

Navigasyon Çubuğunun Rengini Değiştirmek

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 1

Akıllı telefonda Settings > Display > Home touch buttons menüsüne ilerleyin. Settings menüsündeki arama çubuğuna home yazarak da bu seçeneğe kolayca erişebilirsiniz. Buradan Color‘a dokunun ve navigasyon çubuğunun bürünmesini istediğiniz rengi seçin. İşlem bu kadar basit!

Navigasyon Butonlarının Yerleşimini Düzenlemek

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 2

LG V30 akıllı telefonda navigasyon butonlarının konumunu değiştirmek için üstteki gibi Home touch buttons menüsüne erişin. Button combination seçeneğine dokunun. Buradan navigasyon çubuğundaki butonların yerleşimini değiştirebilirsiniz.

Navigasyon Çubuğunu Gizlemek

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 3

Akıllı telefonda sevindirici şekilde navigasyon çubuğunu gizleme seçeneği de sunuluyor. Navigasyon çubuğunu tamamen gizleyebilir ya da yalnızca bazı uygulamalar açıkken görünmemesini sağlayabilirsiniz. Home touch buttons menüsünde Hide Home touch buttons seçeneğine dokunun. Üstteki anahtar yardımıyla navigasyon çubuğunu sürekli olarak gizleyebilir ya da alt kısımdan dilediğiniz uygulamalarda navigasyon çubuğunun görünmemesini ayarlayabilirsiniz.

LG V30 Navigasyon Çubuğunu Özelleştirmek 4

Uygulama bazlı gizlemelerde karşınıza bir uyarı penceresi gelecek ve seçili uygulamanın 18:9 en boy oranına sahip olan ekranda tam ekran çalışmak üzere otomatik olarak ölçekleneceği, uygulamada içeriğin bir kısmının görüntülenemeyebileceği belirtilecektir.