Kategoriler
Rehberler

Android: Numara Engelleme

Sizi aramasını istemediğiniz numaraları Android cihazınızda birkaç basit adımla engelleyebilir, numaraların size ulaşmasına engel olabilirsiniz.

Android: Numara Engelleme

Stock Android’de Numara Engelleme

Google Pixel veya eski Nexus 6P gibi Stock Android’de telefon numarasını engellemek oldukça basittir. Numara engellemenin Stock Android‘de iki yolu vardır. En basit olanı Telefon uygulamasını açıp son çağrıları içeren bölüme gitmek ve engellemek istediğiniz numaranın üzerine basılı tutarak Blok Numarası‘na tıklamaktır.

Diğer yöntem ise Telefon uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayarak Ayarlar‘ı seçmek ve Arama Engelleme‘ye basılı tutup engellemek istediğiniz numaraları kara listeye eklemektir.

Samsung’da Numara Engelleme

Samsung’da numara engellemek için ilk olarak Telefon uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki Daha Fazla‘yı sonra Ayarlar‘ı tıklayın. Arama Ayarları’nda yer alan Numaraları Engelle‘ye basın ve buraya engellemek istediğiniz numaraları ister elle girin ister rehberden seçin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?

Android: Numara Engelleme

LG’de Numara Engelleme

LG telefon sahibiyseniz ve numara engellemek istiyorsanız Telefon uygulamasını açın. Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine dokunun. Çağrı Ayarları’nı ve ardından Çağrıları Reddet’i seçin. + düğmesine dokunup engellemek istediğiniz numaraları ekleyin.

HTC’de Numara Engelleme

HTC’de numara engellemek için Telefon uygulamasını açın. Engellemek istediğiniz telefon numarasına basılı tutun. Çağrı Engelle‘ye ardından Tamam‘a tıklayın.

Call Blocker ile Numara Engelleme

Call Blocker ile numara engellemek de oldukça basittir. Call Blocker‘ı indirmek için buraya tıklayın. Uygulamayı indirdikten sonra Call Blocker’ı açın. Devam etmek için Kabul Et‘e basın. Uygulamanın ana menüsünde yer alan Engellenen Çağrılar‘a dokunun. Ekle düğmesine ve ardından kişi eklemek için Numara Ekle‘ye tıklayın.

Android: Numara Engelleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize buraya tıklayarak forumumuz üzerinden iletebilirsiniz.