Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

Android cihazı kişiselleştirmek iOS’a göre daha geniş kapsamlıdır. Android cihazınızı, telefonun ana ekranındaki logoları, klavye sesini, klavye temasını vs… değiştirip kişiselleştirebilirsiniz. Tabii genellikle birçok özelliği kendinize özgü ayarlayabilmek için telefonun Root’lu olması gerekmektedir. Ancak size bu yazımızda bahsedeceğimiz LaunchBoard, Root gerektirmeyen bir uygulamadır.

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

LaunchBoard ile uygulamaları klavyeden baş harfiyle seçtiğimizde aynı harf ile başlayanları listeleyebilirsiniz. Böylece Uygulamalar Menüsü‘nde arayıp bulamadığınız uygulamayı tek bir tuş ile bulabileceksiniz.

LaunchBoard’ı Google Play Store‘dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın. İşleme biraz tersten başlayalım. Uygulamayı açın ve açılan klavyenin sol alt köşesinde yer alan çark simgesine tıklayarak Ayarlar‘a gidin. Ayarlar ekranında yer alan Ögeleri Göster‘i tıklayın ve buradan, LaunchBoard’da bir harfe bastığınızda uygulamaların veya uygulamalarla beraber rehberdeki kişilerin de çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

LaunchBoard’ı ana ekranınızda kolaylıkla erişebileceğiniz bir yere yerleştirin ki uygulama arama işlemini yapan olan LaunchBoard’ı da aramakla uğraşmayalım…

LaunchBoard açıldığında bir harfe basın. İşte karşınızda bastığınız harf ile başlayan uygulamalar! Bu kullanışlı uygulama sayesinde kişilere de rahatlıkla erişebileceksiniz.

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

Ayrıca LaunchBoard’da aratarak açmak istediğiniz uygulamanın üzerine basılı tutarak uygulamayı LaunchBoard’a favori uygulama olarak da ekleyebilirsiniz.

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

LaunchBoard’ı her kullanmak istediğinizde uygulamanın simgesine tıklamanıza da gerek yok. Uygulama zaten otomatik olarak Widget‘lara ekleniyor. Ana ekranda boş bir alana parmağınızı uzunca basılı tutun. Widget’ları seçin ve ardından LauncherBoard’ı sürükleyerek ana ekrana taşıyın.

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma

Android: Uygulamaları Tek Dokunmayla Bulma ve diğer tüm konular hakkındaki sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.