Kategoriler
Rehberler

MIUI: MIUI’de Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanma

MIUI işletim sisteminde, tıpkı Android’de de yapılabildiği gibi birden fazla uygulamayı aynı anda kullanabilirsiniz. Birden fazla uygulamanın aynı anda kullanılması işinizi kolaylaştırır. Örneğin bir video izlerken aynı anda not defterinden, videoyu kapatmadan notlar alabilirsiniz.

Android 7.0 Nougat‘ta birden fazla uygulamanın nasıl kullanıldığını da sizler için anlattık. Yazımıza gitmek için buraya tıklayın.

MIUI: MIUI’de Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanma

MIUI’de birden fazla uygulamayı aynı anda kullanarak işleri daha kolay halledilebilir bir hale getirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak telefonunuzda Ayarlar‘a girin ve ayarlar ekranında en altta yer alan Cihaz‘ı tıklayın. Burada MIUI’nin sürümüne bağlı olarak Klonlanmış Uygulamalar veya İkili Uygulamalar‘ı bulabilirsiniz, üzerini tıklayın. Klonlanmış Uygulamalar‘ın üzerine tıkladığınızda telefona yüklenmiş olan uygulamaların listesiyle karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yazarlar için olmazsa olmaz Android uygulamaları

Şimdi klonlamak istediğiniz uygulamayı bulun ve yanındaki değiştirmeyi açın. İşte hepsi bu kadar. Uygulamanın klonlanmış halini menüde görebilirsiniz.

MIUI: MIUI'de Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanma

İstediğiniz kadar klonlanmış uygulama oluşturabilirsiniz. Klonlanmış uygulama ile orijinal uygulamanın arasındaki ayrımı, uygulamanın logosunun üzerinde bulunan işaret ile yapabilirsiniz. Eğer yaptığınız klonlamayı kaldırmak istiyorsanız bu çok basittir. Uygulamayı diğer uygulamalar gibi kaldırıp tüm verilerini de uygulamayla beraber kaldırabilirsiniz. Alternatif olarak Ayarlar > Cihaz > Klonlanmış Uygulamalar‘a giderek da klonladığınız uyguların klonunu devre dışı bırakabilirsiniz.

MIUI: MIUI'de Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanma

 

MIUI: MIUI’de Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanma ve diğer tüm konular hakkındaki sorularınızı bize buraya tıklayarak forumumuz üzerinden iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Telefondan flaşla gizli mesaj gönderme

Sağlıcakla kalın!