Kategoriler
Apps & Oyunlar

Uygunsuz Facebook İçeriğini Rapor Etmek

Facebook ortamında tonla içerik var sayısı katlanarak artıyor. Bu derece içeriğin paylaşılması sorun olabiliyor. İçerik olarak açık, kışkırtıcı, ırkçı vb. türden şeylerle karşılaşırsanız rapor ederek şikayet etmeniz öneriliyor ki devamı gelmesin. Böylece diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

Uygunsuz Facebook İçeriğini Rapor Etmek

Bazı kullanıcılar sırf dikkat çekmek adına abuk subuk içerikler paylaşabiliyor. Bunlardan rahatsız oluyorsanız takibi bırakmak yerine öncelikle rapor edebilirsiniz. Facebook’da çöp içeriği rapor etmenin her zaman bir yolu vardı. İçerikleri rapor edebilirsiniz ama günümüzde sayfaların nasıl içerik aldatmacası yaptığı düşünülürse yeterli gelmeyebilir. Bununla savaşabilmek adına Facebook’ta içeriği rapor etmenin yeni bir yolu eklendi. Şimdilik akıllı telefonlara yönelik Facebook uygulamalarında görebiliyoruz ama web sürümüne de gelebilir.

screenshot.1508668010

Facebook web sitesinde içerik raporlama için hala eski yöntem kullanılabiliyor. Sadece rahatsız edici ve ilgi çekici olmayan seçilebiliyor. Bu tür çöp içeriğin Facebook’la uyuşmadığı rapor edilebiliyor. Yeni seçeneklerse Facebook içeriğini belirli tür içerikten ötürü şikayet edebiliyor. Geri besleme yorum penceresi her zaman açılmıyor, sadece Facebook içerikle ilgili huylanırsa beliriyor.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Bu menü gelirse, içeriği açık, saldırgan, çöp, izinsiz satış, kışkırtıcı vb olarak işaretleyebilirsiniz. İncelemek üzere gönderirseniz aynı sayfayı engelleme ve tüm içeriğini gizleme seçenekleri de sunuluyor olacak. Vaktiniz varsa bu tür sorunları daima Facebook’a rapor etmelisiniz. Böylece içerik kalitesi yükselebilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.