Kategoriler
Apps & Oyunlar

İyileştirme Aracıyla Fotoğraflardan İstenmeyen Kısmı Kesmek

Eski fotoğraflarda yer alan istenmeyen kısımları temizlemek için artık iyileştirme aracını kullanabilirsiniz. Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamasına eklenen bu özellik sayesinde sonuca gidip Facebook, Instagram, VSCO gibi ortamlarda ya da herhangi bir sosyal ağda paylaşabilirsiniz.

Snapseed - Google Play'de Uygulamalar

İyileştirme Aracıyla Fotoğraflardan İstenmeyen Kısmı Kesmek

Selfie yani özçekimlerin popüler olduğu şu günlerde Snapseed uygulaması akla gelen seçeneklerden biri ama yeni başlayanlar istenen verimi elde edemeyebilir. Bu uygulama ile gelen iyileştirme aracı kolayca kullanılabilir ama hiç denememiş olanlar için rehber iyi olabilir. Öncelikle ücretsiz uygulamayı indirin ve kurun:

Ardından uygulamayı başlatın. Görüleceği gibi epey özellik içeren bir uygulama ve üzerinde uzmanlaşmak için epey deneme yapmak ve zaman harcamak gerekiyor. Düzenlemek istediğiniz görseli açın ve düzenleme sembolüne tıklayın.

screenshot.1508774320

Bir sonraki adımda düzenleme araçları arasından iyileştirme aracını seçmeniz gerekiyor. Bu araç, sadece üzerindeki alanda benzer renkler ve desenler içeren görsellerde kullanılabilir. Amacı, yakındaki temiz alanlardan kesip istenmeyen alanlarda temizlik yapmak. Kullanımı kolay. Basit biçimde iyileştirmek istediğiniz alanı parmağınızla seçin.

screenshot.1508774444

Ama bundan önce mükemmel klon olarak kullanılacak alanı seçmek için çift tıklamanız gerekiyor. İyileştirme aracını kullanarak istenmeyen pikselleri temizleyin. Ardından uygun duruma gelince son halini kaydedin. Sonuca gitmeden önce memnun kalana kadar işlemi tekrar etmeniz gerekebilir. Her görselde aynı başarım elde edilemeyebilir.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?