Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlara Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Samsung Galaxy akıllı telefonlara Android 8.0 Oreo güncellemesi ne zaman sunulacak?’ sorusu bugünlerde şüphesiz birçok akıllı telefon kullanıcısının aklında. Google, Ağustos ayında Android 8.0 Oreo güncellemesini resmi olarak duyurmuş ve güncel Nexus ile Pixel akıllı telefon modellerine bu güncellemeyi dağıtmaya başlamıştı. Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlar da Oreo kurulu şekilde gelmekte. Sony’nin yeni Xperia XZ1 ve XZ1 Compact akıllı telefonları kutudan Android 8.0 Oreo versiyonuyla çıkmakta. Firmanın Xperia XZ Premium modeline de Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı.

Samsung cephesinden Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili bir bilgi yoktu fakat Samsung Türkiye’nin kısa süre önce yayına aldığı Güncel Miyiz? portalında Android 8.0 Oreo güncellemesinin muhtemel yayın tarihi ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlara Android 8.0 Oreo Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

‘Oreo Güncellemesi Hakkında Merak Edilenler’ başlığı altında paylaşılan bilgiye göre Samsung ekibi Oreo güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Güncellemenin yeni yılın başından itibaren sunulmasının hedeflendiği belirtilmekte. Onun dışında net bir tarih veya akıllı telefon modelinin bahsi geçmiyor.

Tahminler güncellemenin ilk olarak amiral gemisi modelleri olan Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve Galaxy S8+’a geleceği yönünde. Tabii güncelleme 2018’in başında hazır hale gelemeyebilir, özellikle de Samsung’un orta ve giriş seviyesi modellerine Nougat güncellemesini sunma performansı göz önünde bulundurulursa bu hedefin yakalanamama ihtimali az değil.

Android 8.0 Oreo güncellemesi ile birlikte Samsung Galaxy akıllı telefonlarda arka plan aktivitelerinin kontrolü iyileştirilecek, uygulamalar daha hızlı açılır hale gelecek, yeni emojiler ve PiP (Picture in Picture) modu sunulacak. Bildirimler iyileştirilecek, akıllı metin seçimleri kullanılabilir hale gelecek ve gece modu ile düşük aydınlatmalı ortamlarda gözleri yormadan akıllı telefonu kullanmak mümkün olacak.