Kategoriler
Haberler

Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili yüz güldüren bir gelişme söz konusu. Duruma bakılırsa Sony üst düzey akıllı telefonları arasında yer alan Xperia XZ Premium modeline Android 8.0 Oreo güncellemesini dağıtmaya başladı. Bu akıllı telefon modeline sahip olan kullanıcılar önümüzdeki günlerde güncelleme bildirimini alabilir.

Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Sony Xperia XZ Premium Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayınlandı 1

Güncelleme cihaza Oreo’ya spesifik özelliklerin dışında da yenilikler kazandırıyor. Bunlardan birisi Xperia XZ1 ve XZ1 Compact akıllı telefonlarla birlikte tanıtılan ve 3D obje / yüz taratarak paylaşım ve 3D baskı almayı sağlayan 3D Creator özelliği.

Predictive Capture özelliği de güncelleme ile birlikte akıllı telefona dahil oluyor; bu sayede hedef kişinin güldüğü anlar otomatik olarak yakalanarak en iyi karelerin elde edilmesinin yolu açılıyor.

Hareket eden nesneleri algılama, izleme ve odaklama performansı artırılmış durumda. Stereo hoparlör performansı iyileştirilmiş ve destekleyen kulaklıklar için aptX HD özelliği hazır. Uygulama simgelerinin üzerine uzun dokununca beliren uygulamalara özel kısayollar da kullanılabiliyor.

Sony Xperia XZ Premium akıllı telefonun 5.46 inç genişlikli ekranı 3840 x 2160 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm’un Snapdragon 835 yongaseti, 4 GB RAM, 64 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 19 MP çözünürlüklü f/2.0 ana kamera, ön yüzde 13 MP çözünürlüklü f/2.0 selfie kamerası, 3230 mAh kapasiteli pil gibi üst düzey bileşenler var. Akıllı telefon kutusundan Android 7.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkıyor.