Kategoriler
Rehberler

iOS: Siri Komutlarıyla Evernote Kaydı Yapmak

Evernote, not alma konusunda akla gelen ilk seçeneklerden biri ve bu başarılı uygulamadan en yüksek verimi elde etmek için yeni nesil özellikleri kullanmalısınız. Bunlardan biri olan Siri destekli sesli komut desteğiyle artık not almanız sadece saniyeler sürecek. Hatırlatıcı bile girebilirsiniz.

iOS: Siri Komutlarıyla Evernote Kaydı Yapmak

Siri kullanarak sesli komutlar veriyorsanız ücretsiz Evernote uygulamasını indirip kurarak kolayca çok sayıda işlem yapabilirsiniz:

‎Evernote - Notes Organizer
‎Evernote - Notes Organizer
Developer: Evernote
Price: Free+

Yapılabilen işlemler:

  • Yeni not almak
  • Mevcut nota ekleme
  • Görev listeli not oluşturmak
  • Görev listesine madde eklemek
  • Evernote içinde not arama
  • Hatırlatıcı girmek
İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?

Öncelikle Siri ile Evernote arasında bağlantı kurmanız gerekiyor. Bunun için ayarlar uygulamasında Siri altına girip Evernote bulun ve Siri ile kullanımına izin verin.

screenshot.1508854073

Home butonuna basılı tutup Siri çağırın ve Evernote ile deneme adında bir not oluşturmasını isteyin. Başarılı biçimde anlarsa Siri ekleyip ekranda bunu gösterecek:

screenshot.1508854152

Görev listesi eklerseniz Siri’ye içeriğini verebilirsiniz. Bugün için alışveriş listesi oluşturmasını isteyip sonra alacaklarınızı ekleyebilirsiniz. Arama yapmak isterseniz geçen hafta oluşturduğum notları göster diyebilirsiniz. Sesli notlar kullanıcılar arasında popüler olmaya başlıyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?