Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

Android telefonda kullanılan siyah tema ve siyah duvar kağıdı, telefonun kullanıcı ara yüzünü oldukça sade ve şık bir hale getirir. Telefonda kullanılan siyah tema ve siyah duvar kağıdı, bunun yanı sıra telefonda pil tüketiminde tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Peki Android cihazınızın ana ve kilit ekranı olduğu gibi uygulamaların ana ekranını da siyah renge bürüyüp, telefonun arayüzüne hem şık bir görünüm sağlayıp hem de pil tasarrufu yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise yazımızı okumaya devam edin…

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

Uygulamaların kullanıcı arayüzünü de siyaha bürümek için bize bazı uygulamalar yardımcı olacak.

1- Nova Launcher

Nova Launcher, sistem arayüzünü değiştirmeniz için oldukça iyi iş yapan bir uygulamadır. Çok sayıda kişiselleştirme özellikleriyle kullanıcılarına güzel deneyimler yaşatan Nova Launcher‘ı kurarken karanlık modu etkinleştirmeniz, telefonun temasını ve kullanıcı arayüzünü siyah renkli bir tema ile kullanmanızı sağlar.  Bunu telefonun Ayarlar bölümünden de etkinleştirebilirsiniz.

Nova Launcher’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

2- Kişiler & Arama by Simpler

Kişiler & Arama by Simpler ile telefonunuzun rehberini, arama ekranını ve arama kayıtlarını da siyah tema ile kullanabilirsiniz. Uygulamada Ayarlar > Stil > Karanlık Mod adımını takip edin ve Siyah‘ı seçin.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

3- Textra SMS

Textra SMS ile mesajlaşma ekranını da siyah tema ile kullanabilirsiniz. Mesaj atarken ve mesajları okurken hem şık bir ekran görünümüne sahip olmak hem de siyah tema ve ekran sayesinde pil tasarrufu yapmak için size yardımcı olacak Textra SMS’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Ayarlar > Özelleştirme > Ekran Renkleri > Siyah adımını takip edecek uygulamanın kullanıcı arayüzünü de siyah renkte ayarlayabilirsiniz.

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

4- GBoard – Sanal Klavye

GBoard Sanal Klavye ile mesajlaşma, arama, not alma, internette dolaşma sırasında sürekli olarak kullandığınız klavyeyi de siyah temada kullanabilirsiniz. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

GBoard’ı siyah tema ile kullanmak için ilk olarak klavyeniz GBoard değilse GBoard olarak ayarlayın. Daha sonra bir mesajlaşma ekranında klavyeyi açın. Klavyede sol üst köşede bulunan G simgesine, daha sonra palet simgesine dokunun. Koyu Renk‘i seçin.

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

5- Solid Explorer File Manager

Solid Explorer, Google Play Store‘dan indirilebilir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Bu uygulamayla da dosya yöneticinizi siyah temayla kullanabilirsiniz. Solid Explorer‘ı buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Sol üst köşede üst üste bulunan yatay çizgileri tıklayarak açılabilir yan menüyü açın. Daha sonra bu menüde sağ üst köşedeki çark simgesine dokunun. Burada Tema‘ya tıklayarak Karanlık‘ı seçin. Bu iş bu kadar!

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

6- Pi Müzik Çalar

Pi Müzik Çalar ile müzik dinlerken tüketeceğiniz pili, müzik çaları karanlık temada kullanarak en aza indirebilirsiniz. Bence mantıklı!

Google Play Store‘dan uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma

Android: Uygulamalarda Karanlık Tema Kullanma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı, buraya tıklayarak forum üzerinden bizlere iletebilirsiniz.