Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Hayalet Modunu Geçici Olarak Etkinleştirmek

Snapchat uygulamasında hayalet modunu geçici olarak etkinleştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Snapchat, akıllı telefon kullanıcılarına hayatlarının hemen her anını arkadaşlarıyla paylaşmalarını teşvik ediyor. Bu popüler uygulamanın en büyük özelliği bünyesindeki hemen her paylaşım işlevinin geçici / zaman aşımlı olması. Uygulama büyüdükçe çeşitli paylaşım metotları geliştirildi ve bunların bir kısmı WhatsApp, Instagram, Facebook gibi popüler uygulamalara da klonlanarak dahil edildi. Bu özgün işlevlerden birisi haritaların kullanıma sunulmasıyla ortaya çıktı.

Snapchat hesabı nasıl kapatılır? Snapchat hesap silme 2019

Snapchat kullanıcıları diğer kullanıcıların konumunu harita üzerinde görebiliyor ve hikayelerini görüntüleyebiliyor. Bu, elbette bir güvenlik sorunu doğuracağı için Snapchat’te konumu gizlemek mümkün. Konum gizlemek ise hayalet modu devreye alınarak gerçekleştirilebiliyor. Hayalet modunu etkinleştirme işlemini daha önce bu yazıda ele almıştık. Şimdi ise kısa süre önce kullanıma sunulan ve hayalet modunu geçici olarak etkinleştirmeyi sağlayan özellikten nasıl yararlanabileceğinize bakacağız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Snapchat: Hayalet Modunu Geçici Olarak Etkinleştirmek

Snapchat uygulamasını açın ve Stories ekranında ya da kamera arayüzünde pinch to zoom (yakınlaştırma hareketi) uygulayarak haritayı görüntüleyin. Fark edeceğiniz üzere bizde hayalet modu zaten etkin durumda. Arayüzde sağ üst kısımdaki dişli çark simgeli butona dokunun.

Snapchat Hayalet Modunu Geçici Olarak Etkinleştirmek 1

Ghost Mode’u etkinleştirin ve modun ne kadar süreyle etkin durumda kalmasını istiyorsanız ona uygun seçimi gerçekleştirin. Mevcut durumda Ghost Mode etkinse önce devre dışı bırakın, daha sonra etkinleştirmek üzere seçeneğe dokunun. Süre seçeneğini görebileceksiniz.

Snapchat Hayalet Modunu Geçici Olarak Etkinleştirmek 2

Hayalet modunun 3 saat, 24 saat boyunca veya sonsuza kadar etkin durumda kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Burada spesifik bir zaman dilimi değil, yalnızca süre seçimi yapılabildiğini belirtelim.