Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Instagram’da Ortak Canlı Yayın Yapma

Instagram’a gelen canlı yayın özelliğiyle, ünlüler, diğer kullanıcılar ve markalar bu özelliği aktif olarak kullanmaya başladı. Günden güne futbol, haber, soru – cevap yayınları ve duyuru yayınları başlıkları altında birçok konunun kullanıcılar arasında aktarılmasına öncülük eden Instagram, şimdi de kullanıcılarına, arkadaşlarını canlı yayına davet etme ve aynı anda tek ekrandan yayın yapma yani medya ağzıyla ortak yayın özelliği sunuyor.

Instagram Küçük Destek nedir? Instagram'da Küçük Destek storysi ...

Android: Instagram’da Ortak Canlı Yayın Yapma

Instagram‘da canlı yayına arkadaş davet etme özelliği, Instagram’a gelen son güncelleme ile kullanıcılar arasında kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar, ortak canlı yayın yapma özelliği ile canlı yayına katılan arkadaşlarından bir tanesini yayına davet edebiliyor, yayın tek bir canlı yayın penceresinde gerçekleştiriliyor. Canlı yayın yapan kullanıcı ve canlı yayına davet edilip, yayına ortak olan kullanıcının arkadaşları, ortak canlı yayını izleyebiliyor.

Instagram’ın ortak canlı yayın yapma özelliğini kullanabilmek için canlı yayın başlatmanız gerekiyor. Canlı yayın başlatmak için Instagram’ı açın. Uygulamanın ana ekranının sol üst köşesinde yer alan kamera simgesine tıklayın. Aşağıdaki Hikaye, Canlı, Boomerang ve diğer seçenekler arasından Canlı yayını seçmek için ekrandaki fotoğraf çekmek için görevlendirilmiş yuvarlak tuşun altındaki Normal yazısını bir kez sağa kaydırın. Şimdi canlı yayın başlatmak için Canlı Video Başlat‘a dokunun.

Android: Instagram'da Ortak Canlı Yayın Yapma

Canlı yayını başlattıktan sonra yayınınıza arkadaşlarınızın katılmasını bekleyin. Yayına katılan arkadaşlarınız arasından yayına davet etmek istediğiniz arkadaşınızı, canlı yayın ekranının en altında yer alan metin yazma kutucuğunun sağında bulunan üst üste oluşturulmuş gülen yüz simgesine tıklayarak, açılan listeden de arkadaşınızı seçerek yayına davet edebilirsiniz.

Android: Instagram'da Ortak Canlı Yayın Yapma

Artık arkadaşınızı da yayına aldığınıza göre, yayınınızı daha eğlenceli hale getirmenin tam vakti. Haydi, keyifli sohbetler edin!

Android: Instagram'da Ortak Canlı Yayın Yapma
İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi