Kategoriler
Rehberler

Android Nougat Kurulu Samsung Telefonlara Always On Display Özelliğini Kazandırmak

Android Nougat Kurulu Samsung Telefonlara Always On Display Özelliğini Kazandırmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung’un Android işletim sistemli akıllı telefonlarının büyük bir kısmında yıllardır AMOLED ekranlara yer veriliyor. AMOLED ekranlarda LCD teknolojisinin aksine her piksel kendi aydınlatmasına sahip ve bunlar gerektiğinde kapatılabiliyor. Bu nedenle özellikle siyah ve koyu renklerin gösterimi oldukça başarılı oluyor. Tabii bunun pil ömrüne de katkısı var. AMOLED ekranların en büyük avantajlarından birisi de Always On Display benzeri özelliklerin geliştirilmesine olanak tanıması. Ekranda az sayıda piksel aktifken saat, bildirimler, tarih, pil yüzdesi gibi önemli bilgiler çok az bir güç tüketimiyle sürekli olarak kalabiliyor. Always On Display tüm Samsung akıllı telefonlarda bulunmuyor fakat ele alacağımız aşamaları izleyerek Android Nougat işletim sistemi versiyonunu çalıştıran Samsung Galaxy akıllı telefonunuzda Always On Display özelliğinden faydalanabileceksiniz.

Android Nougat Kurulu Samsung Telefonlara Always On Display Özelliğini Kazandırmak

Android Nougat Kurulu Samsung Telefonlara Always On Display Özelliğini Kazandırmak 1

Paylaşacağımız araç XDA sitesi üyelerinden SACHINKUMAR53 tarafından geliştirildi. Normalde bu tip özellik etkinleştirme / ileri düzey işlemler root erişimine ihtiyaç duyabiliyor fakat bu yazıda anlatacağımız işlemler için root atmanıza gerek yok. Uygulama hala geliştirilme aşamasında olduğu için çeşitli hatalar içeriyor olabilir, sorun yaşamanız olası.

İndirmeler

Kurulum İşlemi

Her iki APK dosyasını da indirin ve akıllı telefonunuza transfer edin.

Daha önce Google Play dışındaki bir kaynaktan uygulama kurulumu yapmadıysanız Settings – Security menüsüne erişin ve Unknown Sources seçeneğini etkinleştirin.

Her iki APK dosyasını da yükleyin. Uygulamayı çalıştırabilir ve Always On Display özelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.