Kategoriler
Rehberler

LG V30’da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Üst segment telefonların çoğunda kullanılmaya başlayan parmak izi okuyucu özelliği, telefonun kilit ekranını daha güvenilir hale getiriyor. Parmak izini, telefonda ana ekran düğmesine ya da kilit açma – kapatma düğmesine okuttuğunuzda telefonun kilit ekranını başarıyla geçebiliyorsunuz.

Parmak izi okuyucu özelliği LG V30‘da da yer alıyor. Ancak diğer cihazların parmak izi okuyucu özelliği gibi değil. LG V30, bazen kayıtlı parmak izini tanımıyor. Bu da çok korkunç bir durum! Parmak izi okuyucu hassasiyetini artırarak bu sorunu ortadan kaldıracağız.

LG V30’da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Parmak İzi Okuyucu Ekleme

Telefonunuzun güvenlik kilidini parmak izi okuyucu yaparsanız telefonunuzu diğer kilit ekranı desen, şifre ve PIN‘lerinden daha güvenli bir hale getirirsiniz. LG V30‘a parmak izi okuyucu eklemek için Ayarlar‘a gidin ve üstteki sekmelerden Genel‘e tıklayın. Ardından Parmak İzleri ve Güvenlik‘i seçin. Açılan pencereden Parmak İzleri‘ni seçin. Eğer telefon ekranınızda bir kilit varsa onu girin ve işlemi tamamladığınızda Tamam‘a tıklayın.

LG V30'da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Şimdi gelelim parmak izi okuyucu hassasiyetini artırma yöntemlerine.

Aynı Parmağınızı İki Kere Taratın

Telefonunuzda parmak izi okuyucuyu aktifleştirirken beş ayrı parmağınızı ayrı ayrı taratmak yerine tek bir parmağınızı iki kere taratın. Parmak izinizi kilit ekranına okuttuğunuzda ilk seferde girmese bile ikinci seferde kilit ekranı başarıyla geçilecektir.

Yedek Parmak İzi Yaratın

Yedek parmak izi yaratmak için de yine parmak izi ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Yukarı da da belirttiğimiz gibi bir parmağınızı iki kere taratın ve daha sonra bir diğer parmağınızı da parmak izi okuyucusuna taratın. Yedek parmak izi, diğer parmağınız nemli veya kirli olduğunda size kilidi açmanız için yardımcı olacaktır.

LG V30'da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Parmak İzi Tarayıcınızı Temiz Tutun

Parmak izi okuyucusunu temiz tutmanız, parmak izi kilidini açarken ilk seferde başarı sağlama başarınızı artırır. Tarayıcınızı mikrofiber bez ile temizleyin.

LG V30'da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Parmağınızı Doğru Yere Yerleştirin

Parmağınızı, tarayıcıya tam oturacak şekilde yerleştirin. Parmağınız doğru yere yerleştirilmediğinde kilit ekranını geçemezsiniz. Ayrıca parmak izi tarayıcısının yüzeyinde herhangi bir sıvı varsa yine onu mikrofiber bez ile temizleyin. Tarayıcının yüzeyinde sıvının olması parmak izinizi okutmanıza engel olabilir.

Statik Elektrikten Kaçının

Çevrenizdeki hava kuru olduğunda LG V30 statik elektrik üretebilir. Statik elektrik, parmak izi okuyucusunun doğruluğunu etkiler. Eğer kuru bir havada parmak izi tarayıcısına parmağınızı okuttuğunuzda ana ekranı açamıyorsanız anahtar gibi metal bir cisme parmağınızı sürtün veya dokundurun. Daha sonra tekrar deneyin.

LG V30'da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

Akıllı Kilit’i Etkinleştirin

Eğer parmak izi okuyucusunda parmağınızı taratmada büyük sorun yaşıyorsanız alternatif bir kilit mutlaka size yardımcı olacaktır. Bunun için Akıllı Kilit‘i etkinleştirmeniz gerekiyor. Ayarlar‘a gidin ve üst sekmede yer alan Ekran (Görüntü) seçeneğine tıklayın. Ardından Ekran’ı Kilitle > Akıllı Kilit adımını izleyin. LG V30 sizden alternatif olarak bir kilit belirlemenizi ister.

LG V30'da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma

LG V30’da Parmak İzi Okuyucu Hassasiyetini Artırma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı forumumuza yeni konu açarak bize iletebilirsiniz. Buraya tıklayarak forumumuza gidebilirsiniz.