Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Gönderilen Mesajı Silmek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta gönderilen mesajı silmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. WhatsApp tüm dünyada bir milyarı aşkın sayıda akıllı telefon kullanıcısının aktif olarak yararlandığı bir araç. Anlık mesajlaşma, multimedya içeriklerinin paylaşımı, grup konuşmalar, sesli ve görüntülü sohbet imkanı gibi çok sevdiğimiz özellikleri barındırıyor. WhatsApp kullanıcılarının en büyük isteklerinden birisi şüphesiz gönderilen mesajı silmek üzere faydalanılabilecek bir seçenek. Duruma bakılırsa faaliyetlerini Facebook çatısı altında sürdüren firma bu özelliği devreye alıyor. WhatsApp kullanıcıları artık gönderdikleri mesajları geri alabilecek / silebilecek. Gönderilen mesajı silmek için mesajın üzerine dokunmak ve basılı tutmak, ardından ekranda beliren seçeneği kullanmak yeterli oluyor.

WhatsApp: Gönderilen Mesajı Silmek

WhatsApp Gönderilen Mesajı Silmek 1

Şu anda paylaşılan görsellere bakılırsa gönderilen mesaj yalnızca gönderen kişi için (Delete For Me) ya da herkes için (Delete For Everyone) silinebilmekte. Mesajın herkeste silinmesini sağlayan Delete For Everyone seçeneği kullanıldığında ilgili mesaj için gönderen kişide You deleted this message (Bu mesajı sildiniz), mesajı alan kişide ise This message was deleted (Bu mesaj silindi) uyarısı beliriyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Tabii burada değinmemiz gereken bazı önemli noktalar var. Mesajın herkes için silinmesini sağlayan Delete For Everyone seçeneği mesajın gönderiminden sonraki yedi dakikaya kadar aktif durumda ve kullanılabiliyor. Silinen bir mesajı karşı tarafın görüp göremeyeceği konusunda emin olmak mümkün değil. Sildiğiniz bir mesajı karşınızdaki kişi gördüyse bu duruma dair herhangi bir bildirim almıyorsunuz.

WhatsApp’ta gönderilen mesajı silme seçeneği henüz tüm kullanıcılar için aktif değil, dalgalar halinde aktif edildiği için şu anda ilgili seçeneği göremiyorsanız endişeye kapılmanıza gerek yok. Beklemeniz gerekecek.