Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Veri Kaybetmeden Telefon Numarasını Değiştirmek

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta veri kaybetmeden telefon numarasını değiştirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Çeşitli sebeplerle mevcut telefon numaranızı bir kenara bırakıp yeni telefon numarasına sahip olan bir hatta geçmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda WhatsApp’taki mesajlaşmalarınızı kaybetmeden yeni numaranızla da mevcut WhatsApp hesabınızı kullanabilmeniz mümkün. Ele aldığımız yöntemleri hem Android hem de iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda izleyebiliyorsunuz. WhatsApp’ta veri kaybetmeden telefon numarasını değiştirmek oldukça kolay.

WhatsApp: Veri Kaybetmeden Telefon Numarasını Değiştirmek

Biz bu işlemleri Apple iPhone üzerinden anlattık fakat aşamalar Android işletim sistemli akıllı telefonlar için de geçerli.

Öncelikle WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve Settings‘e gidin. iOS’te sağ alttaki butonu, Android’de ise arayüzde sağ üst kısımda yer alan üç noktalı simgeye sahip olan butonu kullanıp Settings’i seçmelisiniz.

WhatsApp Veri Kaybetmeden Telefon Numarasını Değiştirmek 1

Settings menüsü altından Account‘a dokunun.

Sonraki aşamada Change Number seçeneği ile devam edin.

Ekranda telefon numarası değiştirme süreci ile ilgili bazı bilgiler veriliyor. Sağ üst kısımdaki Next butonunu kullanın.

WhatsApp Veri Kaybetmeden Telefon Numarasını Değiştirmek 2

Üstteki kutucuğa eski ülke kodu ve telefon numaranızı, alttaki kutucuğa ise yeni ülke kodu ve telefon numaranızı girin. Son olarak Next butonunu kullanarak işlemi tamamlayın.

Bu aşamaları takip ettiğinizde hesap ve profil bilgileriniz, tüm grup konuşmalarınız, mevcut hesap ayarlarınız yeni telefon numaranızda geçerli olacak. WhatsApp’taki arkadaşlarınız sizin telefon numaranızı değiştirdiğiniz bilgisini görebilecek ve sizinle sorunsuz şekilde iletişim kurabilecekler.