Kategoriler
Rehberler

Android: Batarya Optimizasyonu Geri Teperse

Günümüzün modern cihazlarında bataryanın sunduğu kullanım süresini arttırmak en büyük sorunlardan birine dönüştü. Neyse ki Android 6.0 ve sonrasında sisteme dahil edilen güç koruma çözümleri var ve iş görüyor. Doze adlı fonksiyon sürekli geliştiriliyor. Uygulama uyutmak ön planda.

Android: Batarya Optimizasyonu Geri Teperse

Bu sistem özelliği basit biçimde yüklü tüm uygulamaları analiz ederek optimizasyon yapar. VPN uygulamalarının bu tür çözümlerle sorunu var çünkü genelde daima arka planda çalışmayı gerekli kılarlar. VPN uygulamanızı beyaz listeye eklemezseniz kesintiye uğradığında sistem güncellenemez.

screenshot.1509123665

Ayarlar içinden Batarya kısmına girin ve üç noktalı menüden batarya optimizasyonu seçin. Ardından tüm uygulamalar menüsüne girip optimize edilmesini eklemediğiniz uygulamalarınızı beyaz listeye alın. Değiştirdiklerinizde optimize edilmiyor açıklaması olmalı.

Benzer tür başka uygulamalarınızı da beyaz listeye almalısınız. Elbette gereksiz biçimde çok sayıda uygulamayı beyaz listeye almanızı önermiyoruz. Herhangi bir uygulama, aniden beklenmedik biçimde hata vermeye ve işlememeye başlarsa da bu hile yöntemini uygulamayı deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.