Kategoriler
Rehberler

Android: Pil Tüketim Bilgilerini Takip Etmek

Android‘li akıllı telefonlarda pil tüketim bilgilerini takip etmek için kullanılabilecek uygulamaları tanıyoruz. Akıllı telefon kullanıcılarının yeni bir cihaz satın almadan önce kontrol ettikleri en önemli bileşenlerden birisi şüphesiz piller oluyor. Cihaz ne kadar şık ve yüksek performanslı olursa olsun yetersiz pil ömrü mevzusu kullanıcının o üründen uzaklaşmasına neden olabiliyor. Akıllı telefonunuzda bazı dönemlerde pil seviyesi hızla düşüyorsa ya da genel olarak her şeyin kontrolünüz altında olmasından hoşnutsanız akıllı telefonunuzda pil kullanım bilgilerini sürekli olarak takip etmek isteyebilirsiniz. Bunun için Android’li akıllı telefonunuza üçüncü parti bir uygulama yüklemeniz gerekecek. Android‘li akıllı telefonlarda pil tüketim bilgilerini takip etmek oldukça kolay.

Android: Pil Tüketim Bilgilerini Takip Etmek

Simple Battery Logger

Android Pil Tüketim Bilgilerini Takip Etmek 1

Simple Battery Logger uygulaması akıllı telefonunuzda pil seviyesi, voltaj ve sıcaklık verilerini takip ederek kayıt altına alıyor. Uygulamada eğlenceli özellikler yok fakat pil durumunu kayıt altına alan en iyi araçlardan birisi konumunda. Verileri CSV formatında dışa aktarabiliyor.

[appbox googleplay id=org.routine_work.simple_battery_logger]

Battery log

Android Pil Tüketim Bilgilerini Takip Etmek 2

Battery log uygulaması da aynı şekilde akıllı telefonunuzda pil seviyesi, voltaj ve sıcaklık verilerini kaydediyor. Tutulan kayıtları tıpkı Simple Battery Logger gibi CSV formatında kaydedebiliyor. Araç verileri liste ya da grafik formunda görüntüleme imkanı sunuyor.

[appbox googleplay id=kr.hwangti.batterylog]

Battery Stats Pro

Android Pil Tüketim Bilgilerini Takip Etmek 3

Battery Stats Pro pille ilgili bilgileri görüntüleme özelliğinin yanı sıra iki güzel widget da içermekte. Pil sıcaklığı, durumu ve yüzdesi ile ilgili özel alarmlar var.

[appbox googleplay id=com.pittech.BatteryStatsPro]